DUBAJ: KULINARNE ATRAKCJE

W Dubaju trwa festiwal kulinarny. A gastronomia jest jedną z najszybciej rozwijających się tam dziedzin gospodarki. Liczba restauracji wciąż rośnie, w zeszłym roku otwarto 641 nowych i 468 kawiarni. Pod koniec 2018 r. w mieście funkcjonowało łącznie 11 813 obiektów gastronomicznych (o 10% więcej niż w 2017 r.).

 

Najwięcej jest w dwóch najstarszych częściach miasta – w Burj Dubai – 7 312 oraz w Deira – 4 457. W całym sektorze gastronomicznym zatrudnionych jest 151 127 pracowników. Tak dynamiczny rozwój tłumaczony jest stałym wzrostem liczby mieszkańców, ciągłym popytem na nowe kulinarne miejsca, najnowocześniejszą infrastrukturę oraz łatwością prowadzenia działalności.

Konkurs dla konsumentów

Podczas Dubai Food Festival (DFF) powraca z kolejną edycją Hidden Gems czyli konkurs na najlepsze obiekty gastronomiczne w mieście. Na konkursowej liście jest 40 najlepszych punktów wybranych przez mieszkańców. Każda restauracja dla swoich klientów przygotowała specjalne konkursowe menu o wartości 35 dirhamów.

Na tegorocznej liście znajdują się zarówno znane tradycyjne restauracje w dzielnicach Al Muraqqabat, Al Rigga i Al Karama, jak i nie odkryte jeszcze gastronomiczne perełki prezentujące kuchnie z całego świata, a także kuchnię wegańską i bezglutenową.

Partnerem DFF jest kulinarna aplikacja Zomato, przez którą można głosować na swoje ulubione restauracje i kawiarnie. Należy jedynie zalogować się na stronie www.dubaihiddengems.com i wybrać z listy swojego kandydata. Dziesięciu szczęśliwców wygra 1000 dirhamów i roczne członkostwo Zomato Gold. Głosowanie trwa do 25 lutego, a lista 10 najlepszych restauracji zostanie ogłoszona 2 marca.

Foodie Experiences – nową atrakcją

Nowością podczas tegorocznej edycji DFF jest Foodie Experiences, który pozwoli jeszcze aktywniej uczestniczyć w dubajskim festiwalu. W jego ramach będzie można m.in. uczestniczyć w kursach gotowania prowadzonych przez najlepszych szefów kuchni, kulinarnych wycieczkach tematycznych oraz warszta

 

      Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top