DUBAJ: 7 WIOSENNYCH ATRAKCJI DLA RODZIN

Tych, którzy szukają sposobu, by wiosną spędzić trochę czasu z rodziną, Dubaj zaprasza na nowe ekscytujące atrakcje. Od sportów plenerowych przez inspirujące kursy gotowania, po interesujące wystawy sztuki. Oto kilka pomysłów, jak spędzić niezapomniany wiosenny urlop w dubajskim emiracie.

 

Safari

Dubajskie safari to niezwykłe zoo, które z pewnością okaże się frajdą dla całej rodziny. Oprócz bliskich spotkań z unikalną fauną i florą w Dubai Safari przygotowano również szereg zabawnych atrakcji edukacyjnych. Na gości czeka całe mnóstwo nauki i zabawy pod okiem specjalnie przeszkolonych przewodników, przybliżających zwiedzającym otaczającą przyrodę. W kompleksie regularnie odbywają się liczne imprezy okolicznościowe, np. z okazji Światowego Dnia Pandy czy Światowego Dnia Żaby. Można podczas nich dowiedzieć się także m.in. wszystkiego na temat np. motyli.

Gotuj z werwą

Kursy kulinarne to świetne miejsce, by nauczyć się podstaw i udoskonalić niektóre przydatne na co dzień umiejętności, bez względu na to, czy jest się początkującym szefem kuchni, czy rodzicem, który chce zadbać o to, by jego dzieci potrafiły przygotować coś więcej niż kanapkę z serem. A wspólny udział w kursie to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Butik kulinarny (Culinary Boutique) w Jumeirah to szkoła gotowania i kawiarnia, organizująca specjalistyczne kursy poświęcone różnym rodzajom kuchni. Ponadto zaprasza na kursy pod nazwą Dzień Rodziny i Lekcje Gotowania dla Dzieci, przygotowywane z myślą o rodzinach i najmłodszych kucharzach. Zapraszamy na kursy, po których można wspólnie skonsumować przygotowany własnymi siłami posiłek.

Pędzle w dłoń!

W The Jam Jar w dzielnicy Al Quoz można wynająć potrzebne akcesoria malarskie, a następnie puścić wraz z całą rodziną wodze kreatywności w miejscowej pracowni. Są tam pędzle, farby, płótna, życzliwi pracownicy, służący wsparciem tym, którzy szukają pomocy lub inspiracji. Gotowe dzieło można oczywiście zabrać po zakończeniu zajęć do domu. Można też stanąć w rodzinne szranki: niech każdy namaluje to, co jak dotąd najbardziej spodobało mu się w Dubaju.

Plusk!

Mało jest miejsc lepszych do nauki i zabawy niż Legoland Dubai, park stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat. W Minilandzie znajduje się imponująca kolekcja znanych dubajskich budowli oraz innych słynnych obiektów z całego świata, wykonana wyłącznie z klocków lego, Ciekawa będzie też wizyta w The Factory, gdzie można zobaczyć jak powstają niektóre produkty (albo zabrać do domu własne, autorskie klocki lego). Można też po prostu spędzić miło czas na rozmaitych atrakcjach wodnych.

        Witaj przygodo!

Jeżeli dzieciaki uwielbiają strumienie, wodospady, fontanny, drzewa i ogrody z domkami na drzewie, drewniane pomosty i sieci do wspinaczki, zabawy w piasku, domowe zoo, czy błotną kuchnię, warto wybrać się z nimi do parku XPark Jr. Ten park, stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych poszukiwaczach przygód, znajduje się niedaleko XDubai Skatepark w Jumeirah, w pobliżu plaży Kite Beach. Dzieci mogą tam w bezpiecznych warunkach uczyć się podejmowania ryzyka, rozwijając pewność siebie, poznać nowych znajomych, pobudzić wyobraźnię i w pozytywny sposób pokonać własne ograniczenia. Już wkrótce w parku będą odbywać się specjalne programy dla grup – w programie zajęć m.in. budowanie szałasów, zajęcia plastyczno-techniczne, przygotowywanie ogniska itp.

Wskocz na deskę

Scena skateboardowa Dubaju może pochwalić się imponującymi obiektami do jazdy na skejcie (oraz obiecującymi adeptami tego sportu). Są tam rampy o każdym poziomie trudności, a także oferta zajęć, które każdemu pomogą podszlifować technikę. Niedaleko Kite Beach znajduje się np. XDubai Skatepark kuszący powiewem świeżego powietrza. Jest dużo miejsc, z których rodzice mogą obserwować wyczyny swoich pociech. Jeżeli dzieciaki wolą wypróbowywać nowe triki bez nadzoru, można wpaść do jednej z pobliskich kafejek lub restauracji przy plaży. A na dodatek, na plaży naprzeciwko znajdują się ogólnodostępne boiska do siatkówki, gdzie każdy, kto nie wyszalał się wystarczająco na desce, może rozegrać towarzyski mecz. Na jazdę halową zaprasza Zoo Skatepark w Al Quoz, gdzie znajduje się największa w Dubaju hala do jazdy na desce, jedna z najbardziej rozległych w mieście.

Gry i zabawy

Golf ma łatkę ekskluzywnego sportu. Jednak jego wersja mini jest dostępna dla całych rodzin. To świetna zabawa dla każdego, zwłaszcza w miejscu takim jak Tee and Putt. To jedyne miejsce w ZEA ze świecącym w ciemnościach ośrodkiem gry w golfa. Niedawno wprowadzono tu nową koncepcję, która łączy mini-golfa z ideą pokoju zagadek („escape room”). Śmiałkowie muszą zmierzyć się z tajemniczymi zadaniami golfowymi i w ciągu godziny rozwiązać dziewięć zagadek przy dziewięciu dołkach.

 

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top