DUBAI ASSURED: CERTYFIKACJA BEZPIECZEŃSTWA DLA OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH

Dla międzynarodowych turystów Dubaj otworzył się 7 lipca. Emirat wprowadza znak jakości „DUBAI ASSURED,” by stać się jednym z najbezpieczniejszych kierunków wakacyjnych na świecie. Jest to jakościowy program certyfikujący hotele, obiekty handlowe i gastronomiczne oraz atrakcje turystyczne.

 

Obiekty te wdrożyły odpowiednie środki zapobiegawcze celem przeciwdziałania pandemii COVID-19, zapewniając turystom i mieszkańcom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Specjalnie zaprojektowany znak „DUBAI ASSURED” będzie bezpłatnie przyznawany obiektom na okres 15 dni. Można odnawiać go co dwa tygodnie, ponownie przechodząc kontrolę jakości realizowaną przez odpowiednie urzędy.

Ze względu na otwarcie wielu publicznych i prywatnych atrakcji turystycznych (w tym plaż, centrów handlowych, restauracji, basenów i pól golfowych) oraz w związku ze wznowieniem turystyki aktywnej (sporty wodne czy biwakowanie), programem mają zostać objęte wszystkie kluczowe punkty turystyczne w mieście. Wszystkie certyfikowane obiekty będą mogły wykorzystywać otrzymany znak przy promocji swojego obiektu. Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism, komentuje: „Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców i gości jest dla nas najważniejsze.

Program, który wdrożyliśmy w całej branży hotelowej, pozwoli nie tylko dalej podnosić standardy zdrowia i bezpieczeństwa, ale również zwiększy zaufanie do Dubaju jako jednego z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych”. Według badania przeprowadzonego przez międzynarodową firmę konsultingową HVS dotyczącego motywacji wyboru kierunków turystycznych, 85% podróżnych będzie planować wyjazdy kierując się renomą kierunku wakacyjnego oraz działaniami podejmowanymi przez władze lokalne w walce z pandemią (m.in. wdrażane środki bezpieczeństwa, jakość służby zdrowia oraz dostępność do usług).

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top