GOŚCIE GLOBTROTERA; DRUTEX S.A. w Globtroterze

Już po raz kolejny mieliśmy okazję zapoznać się z produktami firmy Drutex S.A. z Bytowa, największym producentem stolarki okienno-drzwiowej w Europie. Potencjał firmy pozwala na produkcję około 5000 okien dziennie, przy czym każde z nich stanowi odpowiedź na indywidualne zamówienie klienta! Spotkanie prowadził prezes naszego Stowarzyszenia Sławomir Bawarski.

 

 

Firma Drutex rozpoczęła działalność w 1985 roku i dzisiaj, dzięki jakości oraz innowacyjności swoich produktów, rzetelności i wiarygodności działania oferuje swoją stolarkę w większości krajów europejskich, USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie. Eksport stanowi już ponad 50% sprzedaży i wciąż rośnie. Drutex osiąga spektakularne sukcesy jak chociażby wyposażenie w prawie tysiąc okien nowojorskiego hotelu Hilton. W swojej ofercie firma Drutex ma oprócz wyrobów z PCV, również okna, drzwi i fasady z drewna oraz aluminium, jak również rolety I drzwi przeciwpożarowe. Drutex produkuje także szyby zespolone w które wyposaża swoje okna. Jako jedna z nielicznych w branży firma ma również nowoczesne zaplecze maszynowe do produkcji własnych profili PCV – GL System oraz własną mieszalnię dryblendu PCV a także zaplecze laboratoryjno-badawcze dbające o jakość wytwarzanej stolarki oraz zapewniające nadzór i kontrolę na każdym etapie produkcji.

Drutex S.A. jest nowoczesną i innowacyjną firmą stosującą najnowsze rozwiązania technologiczne, czego najlepszym dowodem są nagrody I certyfikaty przyznawane zarówno przez klientów jak i niezależne gremia eksperckie. Wśród najważniejszych trzeba wymienić: Złoty Laur Klienta, Lider Polskiego Biznesu, Diament Forbesa, Gazele Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Ambasador Polskiej Gospodarki, Dobra Firma, Medal Europejski, Top Builder i inne.

Wyrazem innowacyjnych rozwiązań jest nowoczesny system drewniano-aluminiowy DUOLINE oferujący doskonałe połączenie trwałości aluminium i estetyki drewna.
Kombinacja drewno – aluminium spełnia restrykcyjne wymogi budownictwa energooszczędnego i pasywnego.
Zewnętrzna nakładka aluminiowa, odporna na warunki atmosferyczne i odpowiedni system łączenia wzmacnia stabilność okna i poprawia jego parametry statyczne jak również energooszczędność i dźwiękoszczelność.
DUOLINE charakteryzuje się klasycznym, ostrym kształtem krawędzi profili aluminiowych, co jest wyrazem nowoczesnego wzornictwa i najnowszych trendów architektonicznych. System oferuje bogate wzornictwo w zakresie kształtów (od prostokątów, przez trapezy, łuki czy koła oraz inne kształty niestandardowe) oraz możliwość dowolnej aranżacji kolorystycznej. Od strony wewnętrznej okna mogą być wykonane z drewna sosnowego lub meranti i pomalowane farbami kryjącymi lub transparentnymi. Strona zewnętrzna okna w formie nakładki aluminiowej może być pomalowana jednolicie jednym z kolorów bogatej palety RAL.

Niewielu zdaje sobie sprawę, że szeroko pojęta moda obecna jest również w przypadku okien i drzwi, które dziś już nie muszą być białymi, prostokątnymi formami, których rolą jest wypełnienie otworu w ścianie. W stolarce okiennej, podobnie jak w modzie, trendy zmieniają się często. Niemniej jednak niezależnie od produktu pragniemy stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl. Dlatego tak popularnym jest  tworzenie indywidualnego charakteru naszych domów.Dziś okna są dopasowane w 100% do gustów i preferencji Klientów. Można wybierać spośród form, kształtów, materiałów i kolorów, z których są wykonane a ponadto dobierać odpowiednio wzór szyb, a nawet kolor uszczelnienia.Obecnie królują zaokrąglone, różnobarwne profile. Wybierając okna do domu coraz częściej decydujemy się na fantazyjne kształty i barwy okien i drzwi. Chętniej montujemy okna w kolorze różnych odcieni brązu, szarości czy zieleni, dobieramy szprosy i szyby pasujące charakterem do wnętrza pomieszczenia i aranżacji budynku.DRUTEX wprowadził do swojej oferty innowacyjne okno IGLO Energy, które jest połączeniem estetyki, energooszczędności i funkcjonalności. Zaokrąglony, śnieżnobiały profil stanowi o wytrzymałości i jakości produktu, zaś pierwszy na świecie tego rodzaju system uszczelnienia wykonany ze spienionego EPDM zapewnia rewelacyjnie niską wartość współczynnika przenikalności termicznej Uw=0,6 W/(m2K)*, co jest wielkością lepszą o 100% od obowiązujących norm rynkowych. Tak niski parametr oznacza, że okno to może być z powodzeniem stosowane w budynkach pasywnych i energooszczędnych.
Jednym z atutów firmy jest również szybkość realizacji zamówień. Gwarantuje ona, dzięki sprawności działania i nowoczesnej flocie transportowej składającej się z ponad 180 pojazdów 7-dniowe terminy realizacji zamówień w całej Europie!

Więcej informacji na: www.drutex.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top