CZESKIE BESKIDY NA ROWERZE

Czeskie Beskidy uruchomiły nową stronę internetową dla miłośników turystyki rowerowej www.beskydynakole.com. Znajdują się na niej opisy 40 szlaków o całkowitej długości 1627,6 km. Najkrótszy z nich mierzy 10,1 km, a najdłuższy, wiodący przez górskie szczyty, 94 km. Wszystkie trasy można wgrać do nawigacji GPS.

 

Trasy łatwiejsze o całkowitej długości 210,9 kilometra są odpowiednie dla początkujących i rodzin z dziećmi. Najwięcej tras (967,7 km) należy do średniego poziomu trudności.

Najdłuższe i najtrudniejsze trasy mierzą łącznie 449 kilometrów. Informacje o największych atrakcjach turystycznych w Beskidach znajdują się na stronie http://top10.beskydyportal.cz, a o noclegach na http://www.beskydyportal.cz/cz/ubytovani.

 

Niektóre obiekty zakwaterowania oferują swym gościom bezpłatnie regionalne karty turystyczne BeskydyCard. Karta umożliwia posiadaczom zniżki na korzystanie z atrakcji turystycznych. Jest ona ważna przez 12 miesięcy od dnia aktywacji.

Posiadacze rowerów elektrycznych mają do dyspozycji sieć punktów, gdzie mogą naładować akumulatory. Na cyklistów czekają też liczne wypożyczalnie rowerów. Nowością sezonu jest możliwość skorzystania z usług przewodnika, pod opieką którego możemy wyruszyć na wycieczkę rowerową.

 

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top