CZECHY: WIELKIE DAMY W GALERII „DOLLS LAND”

W galerii lalek Dolls Land przy ulicy Rytříské 6, Praga 1, w pobliżu stacji metra Můstek, można od maja 2012 r. zobaczyć kolekcję limitowanych lalek Barbie, zatytułowaną ‘Women of Royalty’. Kolekcja ta, jest zbiorem trzech wyjątkowych lalek przedstawiających najpotężniejsze kobiety w historii – cesarzową Józefinę, Marię Antoninę oraz królową Elżbietę I. Wszystkie te lalki zostały wyprodukowane w nakładzie od 4500 do 6000 sztuk na cały świat. Cała kolekcja jest bardzo interesująca nie tylko ze względu na jakość wykonania oraz dopracowania szczegółów lalek, ale również z uwagi na jej wartość kolekcjonerską, która przekracza 17 000 zł.
 
 
Najdroższą lalką z królewskiej kolekcji jest Maria Antonina, której aktualna wartość kolekcjonerska wynosi blisko 9 000 zł. Od stycznia Galeria lalek Dolls Land prezentuje również inne ciekawe wystawy limitowanych lalek Barbie. Jedną z nich jest seria lalek ‘Royal Jewels Collections’, zaprojektowana przez znanego projektanta biżuterii Alfreda J. Duranta.
 
Biżuteria w kolekcji została dodatkowo wzbogacona oryginalnymi kryształami Swarovskiego. Chlubą galerii jest także kolekcja znanej amerykańskiej aktorki Grace Kelly, która przedstawia cztery piękne lalki. Jedna z nich ukazuje damę we wspaniałej sukni, w której aktorka została pierwszy raz przedstawiona Księciu Monako, Rainierowi III. na filmowym festiwalu w Cannes w roku 1955.
 
Kolejna przedstawia ją w pięknej wieczorowej sukni oraz w sukni ślubnej. Jest ona wierną repliką tej, którą miała na sobie Grace Kelly podczas ślubu z księciem Monako w roku 1956. Kolejna kolekcja to zbiór lalek Barbie z limitowanej edycji, zaprojektowanych przez światowej sławy projektanta mody – Bob’a Mackie’go. Wśród lalek tego projektanta znalazły się takie ikony sceny muzycznej jak Tina Turner, Cher, Diana Ross czy Whitney Houston.
 
Bob Mackie to jeden z niewielu ekskluzywnych projektantów mody, którzy ubierają lalki Barbie. Jednak świat mody nie należy tylko do niego. Kolekcję mody uzupełniają lalki takich marek jak Christian Dior, Versace, Christian Louboutin, Giorgio Armani, Givenchy, Escada orazCalvin Klein. Ostatnią nowością galerii jest odrębna wystawa lalek ‘Monster High’, której oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu 2012, w piątek 13-go.
 
Nie jest to przypadek, od tamtej pory piątek 13-go stał się oficjalnym dniem lalek marki ‘Monster High’. Ekspozycja cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród młodszych odwiedzających. Odwiedzający galerię mająi okazję zobaczyć ponad 1200 unikatowych lalek z ponad 3000 akcesoriów oraz 60 pojazdami zaprojektowanymi specjalnie dla Barbie i Kena (rowery, motocykle, quady, samochody, limuzyny, samoloty, przyczepy kempingowe, itp).
 
W galerii można również zobaczyć 360 lalek Barbie z limitowanych edycjikolekcjonerskich. Wśród nich gwiazdy ekranu oraz sceny muzycznej takie jak Cher, Bond Girl, Marylin Monroe, legendarny Elvis Presley, fascynująca i urocza Elizabeth Taylor, Shakira bądź odtwórczynie głównych ról w takich filmach jak King Kong czy Titanic. Filmową ekspozycję uzupełnia różowy Rolls Royce dla Barbie oraz Kena, wykonany w skali 1:6. Nie brakuje też podobizn postaci ze Shreka, Harrego Pottera, Piratów z Karaibów oraz przedstawicieli sagi Twilight.
 
Warta uwagi jest również ekstrawagancka Lady Gada w stroju Bogini Galaxy. W galerii można kupić wybrane modele lalek Barbie oraz Monster High z limitowanych edycji. Galeria przystosowana jest zarówno dla matek z wózkami dziecięcymi jak i osób na wózkach inwalidzkich. Dla najmłodszych jest kącik, w którym mogą pomalować, pooglądać historię Barbie, lub posłuchać muzyki. Więcej szczegółów można znaleźć na: www.dollsland.eu

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top