CZECHY: TURYSTYKA NA ROWERACH ELEKTRYCZNYCH

Na miłośników turystyki rowerowej czekają w Czechach tysiące oznaczonych tras rowerowych, o różnym poziomie trudności. Wiodą one najczęściej mniej uczęszczanymi drogami asfaltowymi oraz utwardzonymi ścieżkami polnymi i leśnymi. Coraz popularniejsze, szczególnie w terenach górskich, stają się rowery elektryczne.

 

Sieć wypożyczalni, które oferują tego typu rowery dynamicznie rozszerza się. Korzystają z nich na przykład coraz częściej turyści w Czeskiej Szwajcarii czy Rudawach. Przemierzanie górskich tras ze wspomaganiem elektrycznym staje się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, szczególnie dla mniej wprawionych cyklistów czy seniorów. Na rowerze elektrycznym przejechać można na jednym naładowaniu, w zależności od pojemności baterii, profilu trasy i wagi cyklisty, 60-120 kilometrów.

W Czechach Południowych w tym sezonie nowe wypożyczalnie rowerów elektrycznych powstały w miejscowościach: Bechyně, Písek, Hluboká nad Vltavou, Deštné i Vráž u Písku. Oprócz tego, już od kilku lat działają wypożyczalnie w miastach: Nove Hrady, Borovany, Trhové Sviny, Suchdol nad Lužnicí, Jindřichův Hradec i Nova Bystřice. Wypożyczenie roweru ze wspomaganiem elektrycznym dla seniora (+55 lat) kosztuje około 150 Kč na cały dzień, pozostałe osoby zapłacą około 250 Kč. W cenie cykliści otrzymają naładowaną baterię, mapę z opisem tras oraz informacje o ciekawostkach turystycznych w okolicy.

Informacje o trasach rowerowych w Czechach są na stronie www.ceskojede.cz

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top