Czechy – raj dla piwnych smakoszy

Bogata oferta browarów czeskich zadowoli nawet najwybredniejszych miłośników złocistego napoju z pianką – tutejsze browary produkują rocznie kilkaset rodzajów piwa,  a marki, takie jak Pilsner Urquell czy Budweiser Budvar znane są na całym świecie. Wszystkich  piwnych smakoszy zapraszamy do Czech na festiwale piwne, na których nie zabraknie przepysznego jedzenia, atrakcyjnych programów muzycznych, zabawnych konkursów, zwiedzania browarów i przede wszystkim degustacji ulubionego napoju. Każdy będzie miał okazję spróbować wspaniałej jakości czeskiego piwa, o przyjemnym zapachu, z charakterystyczną, delikatną goryczką.

 

15 edycja festiwalu piwnego w Humpolcu Bernard Fest 2009 www.bernard.cz odbędzie się w dniach 7 – 8 sierpnia 2009. Atrakcją festiwalu będzie zwiedzanie browaru Bernard oraz szereg ciekawych imprez towarzyszących. Festiwal każdego roku przyciąga do Humpolca (www.mesto-humpolec.cz) tłumy wielbicieli dobrego piwa i świetnej zabawy.

Drugi sierpniowy weekend w Vrchlabí już po raz dwunasty należeć będzie do Karkonoskiego Festiwalu Piwnego www.kpivnislavnosti.cz. Na odwiedzających czekają specjały kuchni czeskiej, przez cały dzień przygrywać będą zespoły muzyczne. Odważni wezmą udział w różnych ciekawych konkursach związanych z piwną tematyką, na przykład w zawodach na toczenie beczki z piwem, czy wielu innych

Tradycyjne święto piwa w rodzinnym browarze Chodovar www.chodovar.cz  w Chodovej Planie na Tachovsku odbędzie się 22 sierpnia. Ci, którzy przybędą na teren browaru, będą mogli spróbować potraw kuchni staroczeskiej w restauracji Ve Skále, znajdującej się w pomieszczeniach byłych piwnic skalnych. Po dobrym jedzeniu można odświeżyć się  w jedynych w Czechach piwnych spa. Ciekawostką będzie również zwiedzanie browaru i program kulturalny w ogrodzie browarnianym.

Wspaniałe świętowanie czeka na miłośników piwa w czasie 52 edycji święta piwa w Žatcu www.docesna.cz . 4 – 5 września 2009 będzie można spróbować swych umiejętności w tańcu z kuflem piwa na głowie, skosztować 40 rodzajów piwa oferowanych przez czeskie i zagraniczne browary. 

Na Pilsner Fest do stolicy piwa

To właśnie w Pilźnie w roku 1842 narodził się  światowej sławy Pilsner Urquell. Jest to piwo, które w 1842 roku uwarzył w pilzeńskim browarze bawarski piwowar Josef Groll. Już wówczas pilzeńskie piwo zachwycało swą piękną, złotą barwą, gęstą śnieżnobiałą pianą i wyjątkowym smakiem.

Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku we wrześniu na dziedzińcu pilzeńskiego browaru (www.prazdroj.cz)  odbywają sie uroczystości Pilsner Fest. W roku 2009 festiwal odbędzie się w dniach 4 – 5 września

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top