CZECHY: OŁOMUNIEC – GARDEN FOOD FESTIVAL

 

Miasto Ołomuniec na Morawach Środkowych (około 180 km od Katowic) zaprasza w dniach 16-17 maja na pierwszą edycję regionalnego festiwalu gastronomicznego Garden Food Festival. Impreza odbędzie się w pięknym parku Smetanový sady.

 

Gościom zostaną zaprezentowane nowe trendy w gastronomii i przysmaki przygotowane przez najlepszych szefów kuchni. Na wielkim pikniku miłośnicy dobrego jedzenia i picia będą mogli spróbować egzotycznych i miejscowych specjałów i napojów.

 

Organizatorzy szykują także ciekawy program towarzyszący, między innymi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, wystąpienia muzyczne i pokazy kulinarne na scenie. Ołomuniec został uznany za najpiękniejsze miasto Europy według rankingu prestiżowego przewodnika turystycznego Lonely Planet.

 

Są tam zabytkowe kamienice, fontanny i kolumna Najświętszej Trójcy, upamiętniająca epidemię moru, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W malowniczych uliczkach znajdują się przepiękne kościoły i liczne gospódki. Więcej informacji: www.gardenfoodfestival.cz, www.czechtourism.com

 

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top