CZECHY: NA ROWERACH GÓRSKICH

Już w najbliższa sobotę rozpocznie się w Czechach cykl imprez dla amatorów kolarstwa górskiego. W Beskidach będą to Mistrzostwa Republiki Czeskiej w zjeździe na rowerach górskich.

 

Dni górskiej turystyki rowerowej na Wołoszczyźnie Morawskiej (26.06.-12.07.2010) zakończą mistrzostwa Republiki Czeskiej w downhill.

 

Tradycyjne już zawody w zjeździe na rowerach górskich odbędą się 11 lipca na czerwonej trasie zjazdowej Razula w Velkich Karlovicach w Beskidach (około 80 km od Cieszyna). Wstęp na niezwykle atrakcyjny, ekstremalny zjazd jest bezpłatny.

Tegoroczną nowością będzie konkurs na najdalszy skok, a także konkursy dla publiczności i program towarzyszący. Długość trasy wyniesie około 1300 metrów, różnica wysokości 210 metrów. Miejsce startu – górna stacja wyciągu, zakończenie – dolna stacja wyciągu. Tor jazdy wiedzie częściowo po trasie zjazdowej, częściowo zaś przez las świerkowy.

 

Na zawodników czekają liczne przeszkody. W każdy weekend, aż do zawodów będą odbywały się nieoficjalne treningi. Dla miłośników adrenaliny a także zwykłych turystów do dyspozycji jest wyciąg rowerowy Razula, czynny w soboty i niedziele, w godz. od 10 do 16. Zakwaterowanie oferują hotele: Lanterna, Horal lub Galik, bezpośrednio w Velkich Karlovicach. Więcej informacji: www.razula.cz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top