CZECHY: IMPREZY W MIASTACH UNESCO

Piękne czeskie miasta i wioska, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zapraszają w lecie na liczne imprezy historyczne i folklorystyczne.

 

Przedstawiamy kilka wybranych propozycji na wakacyjny weekend w ciekawym miejscu.

 

 

Święto Holašovic, 24 – 25.07.2010.

 

W południowoczeskiej, malowniczej wiosce Holašovicíce turyści podziwiają architekturę tzw. baroku wiejskiego. Podczas corocznej imprezy na gości czeka jarmark rzemiosł ludowych, występy zespołów folklorystycznych, program dla dzieci i ciekawe konkursy, na przykład chwytanie karpii ręką wprost z kadzi. www.holasovice.eu Uroczystości historyczne Zachariasza z Hradca i Katarzyny z Valdštejna.

 

Telč, 13 – 14. 08.2010.

 

Miasto Telč z zabytkowym rynkiem i zamkiem, wpisanymi na UNESCO, w połowie sierpnia zaprasza na wycieczkę w przeszłość. Przed publicznością wystąpią szermierzy, grajkowie, odbędą się przedstawienia teatralne i taneczne a także jarmark rzemiosł. www.telc.eu.

 

Třebíč, 20 – 21.08.2010. Miasteczko średniowieczne, jarmark historyczny, pochód w strojach z epoki, muzyka, tańce… to tylko niektóre atrakcje imprezy średniowiecznej, która odbędzie się w mieście Třebíč, świętującym w tym roku siódmą rocznicę wpisu zabytkowych obiektów (miasto żydowskie, Bazylika św. Prokopa i cmentarz żydowski) na listę UNESCO. www.trebic.cz

 

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Jarmark Praski, Praga, 26 – 31.08. 2010.

 

W ostatni sierpniowy weekend warto wybrać się do stolicy Czech na Jarmark Praski, należący do największych festiwali folklorystycznych w Czechach a także w Europie, na którym zaprezentują się zespoły z całego swiata. Na gości czeka również jarmark staroczeski, speciały kuchni czeskiej i wiele atrakcji. www.pjarmark.cz , www.prague-info.cz

 

Informacje o wszystkich dwunastu czeskich zabytkach UNESCO znajdziemy na: www.czechtourism.com oraz www.unesco-czech.cz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top