CZECHY: MLADA BOLESLAV ZAPRASZA NA METALOWY SZLAK

Miasto Mlada Boleslav (87 km od Szklarskiej Poręby) uruchomiło ciekawy projekt turystyczny – trasę krajoznawczą Metalowy Szlak. Trasa ma długość siedmiu kilometrów, rozmieszczono na niej 16 paneli informacyjnych. Wiedzie przez zabytkowe zakątki miasta, przybliżając mniej popularne turystycznie miejsca i obiekty. Ścieżka edukacyjna ma na celu przybliżenie turystom i mieszkańcom w atrakcyjny i niecodzienny sposób zabytkowych obiektów oraz miejsc w mieście. Jest przeznaczona dla wszystkich kategorii wiekowych, grup turystycznych, turystów indywidualnych i szkół.

 

Początek i koniec można wybrać samemu na dowolnym przystanku. Najlepiej jednak udać się do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można otrzymać mapkę i niezbędne informacje. Trasa kończy się wówczas na dworcu autobusowym i kolejowym. Opis trasy w języku polskim znajdują się na stronie http://www.metalovacesta.cz/pl .

Informacje o okolicach miasta Mlada Boleslav, atrakcjach przyrodniczych, zabytkach, imprezach kulturalnych oraz propozycje wycieczek na stronie http://www.mladoboleslavsko.eu/pl/, która jest opracowana także z myślą o polskich turystach, w polskiej wersji językowej.

 

Zdjęcia: Czech Tourism, Pavel Klein

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top