CZECHY: MALÁ ÚPA W KARKONOSZACH

Czeski kompleks narciarski Malá Úpa (SKiMU) we wschodnich Karkonoszach (zaledwie 25 km od Karpacza) zaprasza na udany, rodzinny wypoczynek. Na nadchodzący sezon zimowy ośrodek przygotował liczne nowości. Na dzieci, juniorów do lat 16 i seniorów powyżej 65 lat czekają tańsze karnety. Dzieci do lat 6 jeżdżą za darmo. Nowością jest pakiet SKiMU Pack przeznaczony dla gości zakwaterowanych w Malej Úpie. Obejmuje korzystny cenowo tygodniowy skipass, bezpłatne wieczorne zjazdy, jeden dzień jeżdżenia na nartach w ośrodku Ski Resort Černá Hora – Pec pod Śnieżką, zniżkę w tutejszym centrum sportowym, w wypożyczalni nart i w szkółce narciarskiej.

 

 

Pakiet można zakupić w wybranych ośrodkach zakwaterowania w Malej Úpie. Na dzieci i dorosłych przez cały sezon czekają liczne imprezy – zawody, wycieczki na biegówkach, nauka jazdy free style, zjazdy na sankach, ski kiting i wiele innych atrakcji. Każdy posiadacz skipassu może dodatkowo otrzymać w promocyjnej cenie menu w restauracji SKiMU House, umieszczonej na trasie zjazdowej Pomezky. SKiMU należy do najwyżej położonych ośrodków w Czechach.

 

Dolna stacja wyciągu jest umieszczona na wysokości ponad 1000 m.n.p.m. Dodatkową zaletą jest nowoczesny system zaśnieżania. Tutejsze stoki są skierowane na południowy zachód, przy dobrej pogodzie narciarze mogą więc cieszyć się słońcem przez całe popołudnie. W tutejszych stacjach U Kostela i Pomezky znajdziemy ogółem 3600 m tras narciarskich i 10 km tras biegowych.

 

Obie trasy zjazdowe są sztucznie zaśnieżane. Stacja U Kostela oferuje wyciągi o długości 1000, 400 i 300 metrów oraz orczyk 70-metrowy. Stacja Pomezky – wyciąg o długości 1000 m oraz 100-metrowy orczyk. Na narciarzy czeka także skibus, szkółka narciarska Happy Hill, Sport Centrum, kort do ricocheta, sauna, jacuzzi, fitness. Szczegółowe informacje o kompleksie narciarskim i zakwaterowaniu na: www.skimu.cz

 

Zdjęcie: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top