CZECHY: LETNIE ATRAKCJE MARIAŃSKICH ŁAŹNI

 
 
Mariańskie Łaźnie, jedno z najsłynniejszych uzdrowisk czeskich, rozpoczęły swój pierwszy sezon uzdrowiskowy dopiero w roku 1808, ale bardzo szybko zmieniły się w ulubione miejsce wypoczynku słynnych osobistości. W swoim czasie bywał tu król angielski Edward VII, J. W. Goethe czy Fryderyk Chopin, którego pobyt w uzdrowisku do dziś przypomina coroczny festiwal muzyczny im. F. Chopina. Niezwykłą atmosferę miasta tworzą perełki architektoniczne, łącznie z neobarokową kolumnadą, budynkami w stylu empire i Śpiewającą Fontanną. Warto odkrywać uroki tego pięknego miasta i jego okolic. Znajdują się tam liczne atrakcje odpowiednie dla całej rodziny.
 
W ośrodku Mariánky rozpoczęła letni sezon kolejka linowa. Do stacji kolejki dochodzi się w kilka minut z centrum miasta. Zmotoryzowani mają do dyspozycji bezpłatny parking. Dla rodzin przygotowano specjalne zniżkowe bilety. Przejazd w obie strony dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka kosztuje 200 koron.
Przy górnej stacji kolejki na turystów czeka park miniatur Boheminium Park, w którym można podziwiać makiety czeskich zabytków techniki i architektury, na przykład zamek Karlštejn czy kamienny most w Písku.
 
Z pewnością spodoba się tu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Od górnej stacji kolejki warto wyruszyć na wycieczkę do wieży widokowej Hamelika lub wybrać się na spacer ścieżką edukacyjną po okolicznych lasach. Miłośnikom gry w golfa polecamy tutejsze 18-dołkowe pole Royal GolfClub Mariańskie Łaźnie. W okolicy są dziesiątki kilometrów ścieżek rowerowych i bike park z kilkoma trasami. Rowery górskie i hulajnogi wypożyczać można w ośrodku Mariny przy dolnej stacji kolejki.
 
Na wycieczkę warto wybrać się także do ciekawych miejsc w pobliżu Mariańskich Łaźni. Między innymi do Karlowych Warów, Franciszkowych Łaźni, na zamek Loket, do miasteczka Cheb czy na zamek Bečov nad Teplou, gdzie można zobaczyć słynny relikwiarz świętego Maura. Więcej informacji o regionie na stronach: www.zivykraj.cz, www.czechtourism.com
 
Zdjęcia: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top