CZECHY: LEO EXPERESS – PRAGA – KATOWICE – KRAKÓW

Już 20 lipca 2018 r. wyjedzie z Pragi do Katowic i Krakowa pierwszy prywatny pociąg Leo Express. Przewoźnik ten właśnie uruchomił sprzedaż biletów.

 

Z Polski do Pragi będzie można pojechać już od 19 złotych i skorzystać aż z trzech klas podróży – Economy, Business aż po najwyższą Premium. Leo Express oczekuje w najbliższych dniach wydania przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego zezwolenia, dopuszczającego jego tabor na polskie tory.

Piątek 20 lipca to historyczna chwila, na którą długo pracowaliśmy! Polska i Czechy będą mieć znów nieco bliżej do siebie. Zachęcam wszystkich do wakacyjnych podróży naszymi pociągami. Rozkład jazdy jest dopasowany na przykład pod weekendowe wyjazdy do Pragi lub do Ołomuńca – mówi Peter Koehler, prezes Leo Express.

W tegoroczne wakacje zakłada on kursy tylko w weekendy. Z Krakowa do Pragi pociąg ten pojedzie w poniedziałki i soboty, w drugą stronę z Pragi do Krakowa: w piątki i niedziele. Z Krakowa Głównego wyruszy on o 05:04, z Katowic odjedzie o godzinie 06:57 i do swojego celu w Pradze dotrze na 11:39. Zatrzyma się także w Skawinie, Zatorze, Oświęcimiu-Dworach, Mysłowicach, Tychach, Pszczynie i Zebrzydowicach. Po czeskiej stronie obsłuży kilka ważnych węzłów i miast takich jak: Bogumin, Ostrawa, Ołomuniec i Pardubice. Czas jazdy z Krakowa do Pragi będzie wynosił 6 godzin 35 minut, a z Katowic do Pragi 4 godziny 42 minuty. To najszybsze dostępne połączenie lądowe na tej trasie. W drogę powrotną z Pragi pociąg wyruszy o 16:10. Przyjazd do Katowic został zaplanowany krótko po 21-ej, a do Krakowa dotrze o 23:19.

Dyrektor Leo Express Polska Peter Jančovič, komentuje plany w Polsce – Pociąg coraz częściej staje się świetną alternatywą dla samochodu. Chcemy oferować ceny przystępne dla każdej kieszeni. Jednak wiemy, że nie tylko cena się liczy. Na pokładzie naszych pociągów o pasażerów dbają stewardzi, dostępne są gniazdka, WiFi oraz catering za rozsądne ceny. Po zakończeniu prac modernizacyjnych na torach na polskim odcinku trasy przewidujemy stopniowe zwiększanie częstotliwości kursów.

Bilety są aktualnie dostępne w sprzedaży na terminy od 20 lipca do 1 września i ich ceny zaczynają się już od 19 złotych. Średnia cena biletu w klasie Economy z Krakowa do Pragi będzie oscylować w okolicach 60-80 złotych, z Katowic do Ołomuńca będzie to około 35-45 złotych. Leo Express stosuje system znany z tanich linii lotniczych. Im wcześniej kupi się bilet, tym pojedzie taniej. Można go kupić poprzez stronę internetową lub w sieci partnerskich punktów stacjonarnych, np. w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach.

Przewoźnik ten uruchamia w tej chwili pociągi już w 3 krajach Europy – w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Firma dysponuje również siatką skomunikowanych połączeń autokarowych, które w Polsce obejmują połączenia takie jak Warszawa – Bogumin – Wiedeń/Praga, Kraków – Lwów, Kraków – Katowice – Bogumin – Ostrawa lub Kraków – Poprad – Košice.

 

Zdjęcie: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top