CZECHY: KĄPIELE W…PIWIE

W rodzinnym browarze Chodovar w miejscowości Chodova Plana (ok. 9 km od Mariańskich Łaźni) znajdziemy prawdopodobnie największe piwne spa na świecie. Na gości czeka odprężająca, gorąca kąpiel, lecznicza woda mineralna, wyjątkowe ciemne piwo kąpielowe i odmładzające drożdże piwne z domieszką siedmiu rodzajów suszonych ziół leczniczych. Urozmaiceniem pobytu w spa jest zwiedzanie browaru, w którym piwo warzone jest tradycyjnymi metodami. Pobyt w piwnym spa trzeba rezerwować nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Rodzinny browar w Chodovej Planie zbudowano nad prastarymi piwnicami wykutymi w granitowej skale. Najstarsza pisemna wzmianka o browarze pochodzi z roku 1573. Najstarsze zachowane dokumenty informujące o ilości produkowanego piwa są z roku 1634. Uwarzono tu wówczas 1920 wiader piwa, co odpowiada dzisiejszym 1173 hl.

 

Dawne piwnice z XIV wieku do dziś są wykorzystywane przez browar. Tutejsza restauracja oferuje znakomitą tradycyjną kuchnię. W ogrodzie browarnianym odbywa się corocznie tradycyjne święto piwa oraz mistrzostwa Europy w toczeniu beczek piwa. Więcej informacji: www.chodovar.cz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top