CZECHY: KOVOZOO – ZWIERZĘTA ZE… ZŁOMU

W mieście Staré Město u Uherského Hradiště, na terenie dawnej cukrowni, znajduje się nietypowy ogród zoologiczny, którego mieszkańcami są zwierzęta… wykonane ze złomu.

 

Właściciel Kovozoo, Ekologiczne Centrum Recyklingu REC Group, zajmuje się utylizacją różnego rodzaju odpadów. Metalowe figury zwierząt stanowią niezwykłą atrakcję i przyciągają wielu zwiedzających. Każda z nich to prawdziwe dzieło sztuki. Wykonywane są przez miejscowych kowali artystycznych, a także przez pracowników i dyrekcję firmy.

Celem projektu jest przekonanie dorosłych i dzieci, że z pozornie niepotrzebnych odpadów mogą powstać ładne, ciekawe i pożyteczne rzeczy. Znajduje się tam ponad dwieście pięćdziesiąt figur zwierząt i kolekcja stale powiększa się. Są metalowe gepardy, nosorożcc, bizon, goryl, pingwiny, wielbłąd, wiewiórki, sowy i wiele innych zwierząt.

Wszystkie są wykonane w naturalnej wielkości, sprawiają więc wrażenie niemal autentycznych. Na zwiedzających czekają także inne atrakcje, między innymi wieża widokowa w kształcie latarni morskiej, statek, samolot transportowy, ekspozycja zabytkowych samochodów i motocykli, muzeum rolnictwa i cukrownictwa, a także labirynt z opon samochodowych.

Kovozoo jest czynne przez cały rok. Wstęp kosztuje 110 koron (około 19 zł) dla dorosłych i 80 koron (około 13 zł) dla dzieci. Są także zniżki dla rodzin, uczniów i studentów. Do Starego Města u Uherského Hradiště, leżącego 128 km od Ostrawy, można dojechać bezpośrednim pociągiem z Warszawy. Więcej informacji na stronie www.kovozoo.cz

 

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top