CZECHY: HUSTOPEČE – WIOSENNE ŚWIĘTO WINA I MIGDAŁOWCÓW

 

 

Migdałowe przysmaki i wyśmienite wino czekają na turystów, którzy pod koniec marca odwiedzą miasteczko Hustopeče leżące w samym sercu Moraw, w pobliżu Brna, słynące z winnic, sadów morelowych i migdałowych. Region należy do najcieplejszych w Czechach, panują więc tu idealne warunki do uprawy owoców.

 

Znakomite miejsce dla miłośników wina i turystyki rowerowej – znajdziemy tu mnóstwo piwnic winnych i ścieżek rowerowych. W sobotę 29 marca 2014 miasto zaprasza na trzecią edycję Święta Migdałowców i Wina. Na gości czekają przysmaki kuchni regionalnej, wyśmienite wino i ciekawy program kulturalny.

 

Na jarmarku rzemieślnicznym będzie można zakupić regionalne wyroby. Miłośnicy pieszych wędrówek wyborą się na spacer z przewodnikiem Ścieżką Migdałowców do wieży widokowej. Przez cały dzień na turystów czekają piwniczki winne i restauracje serwujące specjalne migdałowe przysmaki.

 

W programie znajdzie się także show kulinarne i konkurs o najlepszy przepis na migdałowy przysmak. Wiecej informacji: www.hustopece.cz

 

Zdjęcia: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top