AUSTRIA: WIELKANOC NA 5 TYROLSKICH LODOWCACH

 

 

Jazda na nartach podczas świąt Wielkanocnych możliwa jest co roku na 5 Tyrolskich Lodowcach. Dzięki położeniu na wysokości ponad 3000 m, ośrodki na lodowcach czynne będą aż do maja! Wiosenne promienie słońca umilą czas spędzony na śniegu. Dodatkowo na narciarzy na lodowcach czeka szereg imprez, których nie można przegapić. Oto i ch zapowieź: * Freeride-Testival i Spring Classics na lodowcu Kaunertal 3,5 m śniegu znajduje się aktualnie przy górnej stacji kolejki na lodowcu – to wprost wymarzone warunki do jazdy poza trasami! Podczas imprezy Spring Classics od 12 do 14 kwietnia na freeskierów i freeriderów czeka przed południem doskonale przygotowany snowpark a po południu boisko piłkarskie w dolinie. Ośrodek na lodowcu czynny jest w tym roku aż do 6 czerwca.

 

* Degustacja wina na najwyższym poziomie na lodowcu Pitztal. Przy górnej stacji kolejki na lodowcu Pitztal znajduje się kawiarnia 3.440 – najwyżej położona w całej Austrii. To w niej od 4 do 5 kwietnia odbędzię się degustacja win od najlepszych austriackich winiarzy. Podczas imprezy pojeździć można również z instruktorem po trasach i poza trasami a wieczorem w dolinie, w wiosce Mandarfen, kontynuować degustację doskonałych win. Sezon na lodowcu potrwa w tym roku do 11 maja. Na górze leży aktualnie 3,48 m śniegu.

 

* W rytmie elektronicznych dźwięków na lodowcu Sölden/Ötztal. Już po raz trzeci na wysokości 2300 m n.p.m. przy górnej stacji kolejki Giggijoch odbędzie się impreza Electric Mountain Festival. Od 2 do 5 kwietnia narciarze i snowboardziści posłuchać będą mogli francuskich gwiazd sceny elektro Klingande i Martin Solveig oraz holenderskiego DJa Chuckie. Od 24 do 27 kwietnia podczas imprezy „Wein am Berg”, czyli wino na górze, kosztować będzie można win na wysokości aż 3000 m. Sezon zakończy impreza Maxxx Mountain Winterfinale od 25 do 27 kwietnia. Darmowy test nart, przejażdżki ratrakiem i gorące imprezy w dolinie czekają na spragnionych wiosny, słońca i nart narciarzy w Sölden. Po raz ostatni gondole wjadą tu na górę 4 maja.

 

*Jazda w puchu poza trasami i jazda po firnie na trasach na lodowcu Stubai. 3,3 m wynosi aktualnie pokrywa śnieżna na lodowcu Stubai, co oznacza świetne warunki do jazdy na trasach oraz w głębokim śniegu poza trasami. W biurze Powder Departament początkujący freeriderzy wykupić mogą lekcje z instruktorem a ci bardziej zaawansowani sprawdzić za darmo swój detektor lawinowy. Amatorów freestylu z pewnością zainteresuje impreza Moreboards Stubai Zoo (12- 18 maja) oraz DC Happy Hitster Hangout (12- 13 kwietnia). Lodowiec czynny będzie do 4 czerwca.

 

* Tygodnie Flower Pow(d)er na lodowcu Hintertux. Lodowiec Hintertux to jedyny całoroczny ośrodek narciarski w Austrii. Mimo to tutaj również nie zabraknie imprez kończących sezon zimowy i tak np. od 19 kwietnia do 4 maja na lodowcu trwają tygodnie Flower Pow(d)er, podczas których wyciągi uruchamiane są już o godz. 07:45. Dodatkową atrakcją sa przejażdżki ratrakiem, darmowy test nart i workshop fotograficzny. Z początkiem kwietnia ruszy też letni snowpark na lodowcu. Aktualna pokrywa śnieżna na lodowcu wynosi 3,45 m.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top