CZECHY: HARRACHOV ZAPRASZA NA NARTY

 

 

Harrachov jest popularny wśród polskich narciarzy ze względu na łatwy dojazd ze Szklarskiej Poręby. Należy do najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych ośrodków sportów zimowych w Czechach. Oferuje liczne sztucznie zaśnieżane trasy zjazdowe z Czarciej Góry (czes. Čertová Hora), o różnym stopniu trudności, z dwiema czteroosobowymi kolejkami krzesełkowymi. Jako jedyny w Czechach i jeden z niewielu na świecie wyposażony jest w zestaw ośmiu skoczni narciarskich – od najmniejszej z 8 metrowym punktem krytycznym dla dzieci, aż po skocznię mamucią K 185 umożliwiającą profesjonalnym sportowcom skoki na odległość ponad 200 metrów.

 

 

W Harrachovie i okolicach znajduje się około 250 km tras biegowych. Wszystkich amatorów białego szaleństwa zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są skipassy w Harrachovie. Szczegóły są dostępne na stronie zima.czechtourism.com Na narciarzy czeka tam także wiele dodatkowych atrakcji.

 

Na przykład wspaniały tor bobslejowy o długości 1000 metrów, zabytkowa huta szkła, w której na oczach zwiedzających powstają piękne szklane dzieła i browar z piwnym SPA czy muzeum narciarstwa. Zimowy wystrój miasta tradycyjnie uzupełnia piękny zamek ze śniegu – atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top