CZECHY: FESTIWAL NOCY MUZEALNYCH 2011

Od 20 maja do 11 czerwca wybrane muzea i galerie w Czechach otworzą swe podwoje dla zwiedzających także nocą.

 

Na gości czekają koncerty, przedstawienia teatralne i taneczne, pokazy rzemiosł, degustacje tradycyjnych potraw, konkursy dla dzieci i dorosłych, wykłady, pokazy mody, prezentacje unikatowych zbiorów muzealnych i wiele innych atrakcji.

 

W tym roku w festiwalu weźmie udział rekordowa liczba instytucji – 250 muzeów, galerii a także bibliotek, teatrów, szkół artystycznych i innych obiektów w 141 miastach, między innymi w Pradze, Brnie, Ostrawie, Zlinie i Pilznie.

 

 

Inauguracja festiwalu odbędzie się 20 maja w Pilznie. Od godziny 20 bezpłatnie będzie można zwiedzić tutejsze Muzeum Czech Zachodnich (www.zcm.cz). Miłośnicy piwa spróbują tradycyjnego Pilsner Urquell w Muzeum Browarnictwa (www.prazdroj.cz )a także piwa Master w zabytkowych podziemiach miejskich (www.plzenskepodzemi.cz).

 

W sobotę 21 maja wspólny program szykują muzea w Czeskim Raju: Muzeum Krajoznawcze w miejscowości Železnice (www.zeleznice.org), Miejskie Muzeum w Lomnici nad Popelkou, Muzeum Przyrody Czeski Raj w Prachovie i TyfloCentrum Jiczyn. Imprezie patronuje Muzeum Zabawy w Jiczynie (www.muzeumhry.cz), które przygotowało wyjątkowy program zwiedzania – goście będą mogli zapoznać się ze światem niewidomych.

 

Festiwal zakończy 11 czerwca Praska Noc Muzeów. Na nocne zwiedzanie zaprasza m.in. Filharmonia Czeska, Galeria Narodowa w Pradze, Zabytek Kultury Narodowej Wyszehrad, Narodowe Muzeum Techniki i Muzeum Żydowskie. Wykaz wszystkich instytucji włączonych w organizację festiwalu znajdziemy na stronie: http://www.cz-museums.cz/amg/forms/festival_muzejnich_noci/.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top