CZECHY: FESTIWAL JAZZOWY

Jazz Goes to Town 2009 Festiwal Jazz Goes to Town 2009, w Hradcu Kralovem obchodzi w tym roku piętnaste urodziny. W dniach od 12 do 17 października 2009 jazz zabrzmi w budynku Adalbertinum, w Centrum Kongresowym Aldis, a także w innych miejscach w Hradcu Kralovem. Największą gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie amerykański perkusista jazzowy Jack DeJohnette z zespołem The Ripple Effect. Do słynnych artystów, którzy zaprezentują się publiczności należy m.in. piosenkarka Yvonne Sanchez. Czeską scenę jazzową reprezentować będzie m.in. František Kop Quartet.

 

Więcej informacji o festiwalu znajdziemy na: www.jazzgoestotown.cz. Hradcec Králové, leżący około 50 km od Kudowy Zdroju, jest miastem wojewódzkim i ważnym ośrodkiem życia kulturalnego regionu. Turystów przyciąga nie tylko ciekawą architekturą z przełomu XIX i XX wieku (budynki zaprojektowane przez znanego architekta Josefa Gočára), ale także wieloma imprezami kulturalnym odbywającymi się tu w ciągu całego roku.

 

Spośród starszych zabytków warto wspomnieć na przykład o gotyckim kościele św. Ducha z XIV wieku, czy o dwieście lat młodszej renesansowej Białej Wieży. Na uwagę zasługuje budynek Muzeum, w którym corocznie odbywają się niezwykłe wystawy a także Olbrzymie Akwarium.

 

Do kolejnych atrakcji turystycznych należą: obserwatorium astronomiczne z planetarium, Sady Jiraska u zbiegu rzek Łaby i Orlicy czy rejs statkiem parowym po Łabie. W odległości 20 – 60 km od miasta znajdziemy liczne zabytki kultury i sztuki, rezerwaty przyrody, idealne miejsca dla letniego i zimowego wypoczynku. www.vychodni-cechy.info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top