CZECHY: CENTRUM NAUKI iQLANDIA W LIBERCU ZAPRASZA

Czeskie miasto Liberec zaprasza do odwiedzenia znajdującego się w nim nowoczesnego Centrum Nauki iQLANDIA. W ciągu jednego dnia można przejść tam trening kosmonauty, rozwiązać szyfry tajemniczej organizacji Iluminatów, porozmawiać z robotem humanoidalnym Thespianem, odbyć trening tajnych agentów lub w Planetarium zajrzeć za granice naszej galaktyki. Co więcej, wszyscy będą wszystko rozumieli. W iQLANDII można korzystać z ponad czterystu interaktywnych eksponatów. Solar Air Show, Flash wall, Gwiezdna karuzela, pojazd kosmiczny Mars Rover, możliwość spróbowania operacji pacjenta „na brudno“ lub przetestowania wehikułu czasu – to tylko namiastka tego, co można tu znaleźć.

Oprócz tego centrum nauki przed nadejściem lata otworzyło nową wystawę poświęconą treningowi szpiegów pod nazwą Top Secret.

„Interaktywna wystawa podzielona jest na kilka misji, ludzie mogą rozwiązywać przeróżne zadania na lotnisku, posterunku policji lub w biurze” – mówi Martina Kutíková, specjalista ds. marketingu iQLANDII.

      Iluminaci w iQLANDII

Sześć stanowisk – sześć zawikłanych zadań! Tajna organizacja Iluminatów urzędowała w iQLANDII i zostawiła dla gości centrum grę akcji.

„W jej ramach dzieci i dorośli będą musieli sobie poradzić z grami słownymi, chronogramami, zaszyfrowanymi wiadomościami, skrytymi obrazkami na mapach czy z kryptoanalizą. A rozwiązując zadania, dodatkowo się dowiedzą, jak powstaje taki hoax i w jaki sposób odróżnić oryginalne zdjęcie od cenzurowanego” – dodaje specjalista.

Podróż w kosmosie? Nie ma problemu!

Podróżowanie po Układzie Słonecznym, zbadanie rozwoju życia na Ziemi, zajrzenie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej lub przekonanie się o cudach nocnego nieba – to wszystko można przeżyć w Planetarium w iQLANDII. Wystarczy wybrać z oferty filmów – Początek ery kosmicznej, Planety, Astronauta, Selekcja naturalna, Podróż do gwiazd – usiąść w jednym z pięćdziesięciu wygodnych foteli, nałożyć słuchawki, włączyć w nich polskie tłumaczenie, a potem już tylko delektować się misją kosmiczną.

Znają język polski

Martwisz się, że nie będziesz rozumiał? Bez obaw. Oprócz Planetarium język polski usłyszysz, a przede wszystkim zobaczysz praktycznie wszędzie. Przetłumaczone są instrukcje przy poszczególnych eksponatach, a także karty pracy.

Centrum nie ma barier architektonicznych, dla gości dostępny jest parking, restauracja i iQshop.

Warto wspomnieć, że Liberec leży niemal tuż za „graniczną miedzą”. Z Bogatyni jest do niego tylko 35 km, z Zawidowa – 40, ze Szklarskiej Poręby – 58, a z Jeleniej Góry – 77.

Więcej informacji na stronach www.iQlandia.cz/pl

 

      Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top