CZECHY: BOŻE NARODZENIE W KARLOWYCH WARACH

Najsłynniejsze czeskie uzdrowisko zaprasza na tradycyjny jarmark adwentowy. Na gości czekają ozdoby świąteczne i specjały kulinarne, między innymi typowe czeskie wypieki świąteczne, miód pitny, wędliny i inne przysmaki.

 

Nie zabraknie pięknej, oświetlonej choinki i wielu imprez: koncertów adwentowych, pokazów rzemiosł ludowych, żywej szopki betlejemskiej i innych atrakcji.

 

Jarmark potrwa aż do 23 grudnia. Zwiedzając miasto nie możemy pominąć niezwykłego miejsca, ulokowanego w dzielnicy Doubi, na obrzeżach Karlowych Warów. Stojący nad rzeką Ohře niewielki zameczek stał się bramą do innego świata.

 

W mieszczącym się tu tzw. Domu Bożonarodzeniowym znajdziemy niezwykłą, magiczną wystawę najpiękniejszych, ręcznie wykonywanych ozdób świątecznych, szopek betlejemskich i wieńców adwentowych. www.vanocnidum.cz Kolejnym, wartym odwiedzenia miejscem w Karlowych Warach jest tradycyjna huta szkła Moser, działająca od roku 1893.

 

W tutejszym muzeum znajdziemy nową, ciekawą ekspozycję prezentującą dzieje huty na przestrzeni 150 lat oraz wyroby szklarskie, od najstarszych, po współczesne, składające się z ponad 2000 eksponatów. www.moser-glass.com/cz/navstevnicke-centrum Powiada się, że w Karlowych Warach bije dwanaście źródeł leczniczych a trzynastym jest Becherovka – tutejszy likier ziołowy.

 

Tym, którzy chcą poznać ciekawostki związane z historią produkcji tego napoju polecamy wizytę w Muzeum Jana Bechera. www.becherovka.cz Po całodziennych wędrówkach po mieście proponujemy relaks w basenie z wodą termalną w hotelu Thermal. Ten wyjątkowy basen jest umieszczony na dachu hotelu, skąd rozciąga się piękny widok na miasto. W miesiącach zimowych woda ma temperaturę 30°C. www.thermal.cz

 

Zdjęcia: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top