CZECHY: BESKIDZKIE NIEBO – SPACER W KORONACH DRZEW

Na niezwykły spacer w koronach drzew zaprasza miejscowość Horečky koło Frenštátu pod Radhoštěm w Beskidach. Na początku kwietnia otwarta została tam nowa ścieżka edukacyjna o nazwie Beskidzkie Niebo. Całkowita długość trasy wynosi 1800 metrów.

W ekspozycji umieszczonej w amfitearze zobaczyć można sylwetki ptaków drapieżnych, przespacerować się po drewnianym mostku nad wąwozem potoku Vlčáku oraz niezwykłą trasą w koronach drzew.

 

 

Na trasie zainstalowane są panele informacyjne, prezentujące historię, jak i współczesność regionu. Najatrakcyjniejszym odcinkiem całej ścieżki jest trasa w koronach drzew, która zapoznaje turystów z życiem skrzydlatych mieszkańców.

Amatorom widoków z lotu ptaka polecić można także wieżę widokową Velký Javorník, która otrzymała wyróżnienie w kategorii „Drewniany budynek roku 2015”. Szczyt Velký Javorník jest jednym z najwyższych w Beskidzie Morawsko-Śląskim, znajduje się pomiędzy Frenštátem pod Radhoštěm i Rožnovem pod Radhoštěm.

 

 

Chociaż celem turystów jest najczęściej pobliski Radhošť, Velký Javorník jest także popularnym celem wycieczek – rocznie przybywa tam około 30 tysięcy turystów. Z tamtejszej wieży widokowej rozciąga się bowiem przepiękny widok na Beskidy – Łysą Górę, Smrk, Radhošť i na Jesioniki. Całkowita wysokość wieży wynosi 25,915 m, są tu dwa tarasy widokowe – pierwszy na wysokości 15,295 m a drugi na wysokości 20,245 m.

 

          Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top