CHORWACJA: PIŁKARZE POMAGAJĄ TURYSTYCE

Strony internetowe Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej notują rekordową ilość wejść Dotychczasowe fantastyczne mecze chorwackiej reprezentacji piłkarskiej na Mundialu w Rosji znacząco wpłynęły na promocję Chorwacji, nie tylko jako kierunku wyjazdów turystycznych, ale i całego państwa.

 

Największe rezultaty w promocji przyniosło wejście drużyny Vatrenih do finału Mistrzostw Świata.

Największe rezultaty w promocji przyniosło wejście drużyny Vatrenih do finału Mistrzostw Świata. 
„Obecność Chorwacji w finale Mistrzostw Świata jest największym osiągnięciem w historii piłki nożnej w Chorwacji. Wydarzenie to zwróciło uwagę światowej opinii publicznej na nasz kraj. Jest to również wyjątkowa okazja do wzmocnienia działań promocyjnych.

 Stworzyliśmy krótszą wersję spotu Ambasadorzy chorwackiej turystyki, która składa się z kadrów z udziałem kluczowych chorwackich piłkarzy.

Spot został doskonale przyjęty zarówno w czasie, jak i po meczu Chorwacja – Anglia. Pozytywny efekt widoczny jest również na stronie internetowej Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, która zanotowała rekordowy wzrost wejść o 250% w stosunku do tego samego okresu przed rokiem. Najwięcej odwiedzających było z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Indii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski i Holandii“ – powiedział dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić.

W czasie wczorajszej mini kampanii na kanale YouTube wykorzystana została geolokacja. Ze szczególnym uwzględnieniem w czasie meczu okolic stadionu Łużniki, a po szczęśliwym zakończeniu terenu całej Moskwy. Przy tej okazji skrócona wersja spotu promocyjnego została obejrzana ponad 250.000 razy. Po zwycięstwie reprezentacji Chorwacji i wejściu do finału Mistrzostw Świata „view rate“ spotu wzrósł o 161%.

Kampania była przeprowadzona również na Facebooku z akcentem na stadion, a sam spot podczas i po meczu osiągnął wspaniały rezultat 74.000 wyświetleń.

Akcja promocyjna została przeprowadzona również na Instagramie i Twitterze. Chorwacka Wspólnota Turystyczna włączyła się w interaktywną komunikację z fanami reprezentacji na całym świecie. Wszystkie podjęte działania w mediach społecznościowych przyniosły ogromną liczbę komentarzy, lajków i udostępnień.

Dla przykładu na Twitterze odnotowano ponad 2 mln wyświetleń oraz otrzymano ponad 1000 wiadomości z życzeniami i gratulacjami. Wspaniałe rezultaty osiagnieto również na globalnym profilu Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej na Facebooku oraz Instagramie – zasięg postów ponad 1 mln użytkowników w ciągu 1 dnia! Szczególnie aktywni na Facebooku byli przyjaciele Chorwacji z Polski, Niemiec i Włoch.

 

Zdjęcia z Chorwacji: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top