Zobacz browar nocą

Stary książę witający gości w swoim browarze, blask latarni oświetlający zabytkowe budynki, dźwięki harmonii i muzyki Telemanna oraz opowieści starego piwowara. To tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników nocnego zwiedzania browaru w Tychach. W te wakacje browar zapełni się nocą duchami.. i zdobywcami wejściówek na te wyjątkowe wycieczki!

 

 

Letnia atrakcja Muzeum

 

Oferta nocnego zwiedzania Browaru w Tychach to letnia atrakcja, która dostępna będzie od 23 czerwca do 1 września br., w każdy piątkowy i sobotni wieczór. Oprócz spaceru przez nocny Browar goście będą mieli okazję zwiedzić jedyne w Polsce Tyskie Muzeum Piwowarstwa, a następnie napić się piwa w pubie w podziemiach Muzeum.

 

To już trzecia edycji popularnej letniej akcji Tyskiego Muzeum Piwowarstwa. W ubiegłym roku kilkanaście letnich spektakli Nocnego Zwiedzania obejrzało blisko 1000 osób, a zainteresowanie konkursowymi wejściówkami było kilkukrotnie większe.

 

Co czeka zwiedzających?

 

Zwiedzających wita Klucznik, który przez kolejne kilkadziesiąt minut będzie prowadził gości wśród zabytkowych budynków Browaru Książęcego. Goście z latarniami ruszają na teren Browaru gdzie czekać na nich będzie szereg tajemniczych postaci, ściśle związanych z dawnymi dziejami tego zakładu. Pojawi się na pewno sam Stary Książę – Jan Henryk XI, który przywita gości w  Browarze. W zabytkowej warzelni spotkać można będzie Starego Piwowara, który wtajemniczy gości w tajniki piwowarskiego kunsztu, dzieląc się przy tym wieloma anegdotami. Będzie jeszcze… to pozostawmy na razie tajemnicą, dość rzec, że kawalkada browarowych duchów wyjdzie gościom na spotkanie.

 

Natomiast w Muzeum czekają na zwiedzających nowe elementy ekspozycji w tym: piwa z całego świata z browarów należących do grupy SABMiller (do której należy Kompania Piwowarska S.A.), a są tu okazy z Malawi, Peru, Kolumbii, Ekwadoru czy Chin. Nowością jest również kilkadziesiąt pięknych kufli ceramicznych z końca XIX i z XX wieku, jak również prezentacja zabytkowych tablic reklamowych Browaru Książęcego i dawnego Browaru Obywatelskiego.

Jak wziąć udział w nocnym zwiedzaniu?

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i terminów, udział w nocnym zwiedzaniu objęty jest specjalnym konkursem, do którego Muzeum zaprasza wszystkie osoby pełnoletnie. Szczegóły konkursu SMS-owego, w którym nagrodami będą podwójne

 

wejściówki na nocne spektakle poznać można odwiedzając począwszy od piątku 15 czerwca stronę www.nocnezwiedzanie.kp.pl.

 

Na stronie znaleźć będzie można również zdjęcia, ciekawostki i wiele praktycznych informacji na temat Nocnego Zwiedzania Tyskich Browarów Książęcych. Będzie tam również dział dla mediów z aktualnymi informacjami.

 

Pierwszy konkurs SMS-owy w którym stawką będą podwójne wejściówki na sobotę 23 czerwca ruszy już 17 czerwca. W sprawie szczegółów zachęcamy do zaglądania na www.nocnezwiedzanie.kp.pl

 

{mosgoogle}

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top