BOLKÓW: FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW TRZY ŻYWIOŁY

 

 

W ostatni weekend sierpnia rusza 10. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły na zamku w Bolkowie. Czterdziestoletnia przygoda z górami czterokrotnego zdobywcy Everestu – Ryszarda Pawłowskiego; Mustang, buddyjskie serce Himalajów Piotra Gawrzyała; Chiny z dala od wielkiego miasta laureatki tegorocznych Travelerów Anny Jaklewicz, pełne humoru, niedalekie Wyspy Owcze Marcina Michalskiego i sentymentalna podróż Małgorzaty Szumskiej do Rosji – to tylko wierzchołek żywiołowej góry lodowej.

 

 

Impreza, która potrwa od 30 sierpnia do 1 września 2013 (piątek – niedziela) jak zwykle pełna pędzie pokazów reportaży z podróży, warsztatów Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, najlepszych filmów dokumentalnych i pokazów konkursowych „Żywioły OFF”. Do tego świetna atmosfera bez zadęcia, luz, ognisko i mnóstwo najlepszej na świecie, żywiołowej publiczności!

 

Ubiegłoroczne Żywioły odwiedziło ponad tysiąc osób! Pokazy i warsztaty Odwiedzimy Lofoty – niezwykły archipelag na Morzu Norweskim. Zanurzymy się bliskowschodnią opowieść o ludziach dotkniętych klęską polityki w kipiącym kotle Syrii, Jordanii i Palestyny. Rowerem zdobędziemy Ural, a w podróży dookoła świata – najwyższe szczyty kontynentów.

 

Odwiedzimy polskie misje w Ghanie. Motocyklem wybierzemy się w podróż po Stanach. Przekonamy się, że w Maroku żyją całkiem szczęśliwi ludzie. Dowiemy się dlaczego po wypiciu wódki Rosjanie widują najczęściej wiewiórki (Tadżykistan i Uzbekistan). Poznamy życie w dwóch niesamowicie odrębnych od siebie światach – w Indiach i Japonii.

 

Pieszo i kajakiem odwiedzimy krainę ludożerców w Papui Zachodniej. W czasie warsztatów Akademii Podróżowania Trzy Żywioły dowiemy się jak zorganizować wyprawę rowerową w odległe rejony świata, jak zadbać o zdrowie w górach wysokich i jak zorganizować wyprawę fotograficzną na Islandię. A wszystko to ilustrowane świetnymi opowieściami i zdjęciami.

 

A w ramach nocnych pokazów filmowych ruszymy m.in. „Śladami Marco Polo”, na wyprawie „Z wizytą u innego” poznamy kulisy foto – turystyki w Etiopii, ruszymy „Z kanapy na kanapę” by dowiedzieć się czy couchsurfing to wyłącznie zwykła wymiana powierzchni o spania. Poznamy rozpalone i słone jak łzy serce Australii. Będą też filmowej niespodzianki z Himalajów i dalekiej Północy.

 

Szczegóły programu już na dniach. Konkursy Spośród wszystkich uczestników konkursu wybierzemy jedną osobę, która otrzyma nagrodę, i to nie byle jaką. W ramach „Czwartego Żywiołu” publiczność wybierze najlepszy pokaz programu głównego, zaś żywiołowe Jury pokaz zgłoszony do konkursu „Żywioły OFF”.

 

Prócz tego co chwilę ze sceny polecą do Was nagrody – książki, albumy, mapy, akcesoria podróżnicze. Miejsce: Zamek w Bolkowie słynie z pięknych sudeckich widoków i łatwo tam dojechać, to ok. godzina samochodem z Wrocławia, niewiele więcej jednym z licznych autobusów. Bajkowe miasto wokół zamku przyciąga podróżników z całej Polski i jak przed rokiem od piątku do niedzieli będzie tu żywiołowo.

 

Festiwal Podróżników Trzy Żywioły odbędzie się pod festiwalowym namiotem, na dziedzińcu zamkowym. Będzie też ognisko z gratisowymi kiełbaskami, wiele konkursów z nagrodami, a dla najbardziej żywiołowych – możliwość rozbicia namiotów na (prawdopodobnie) najlepszym polu namiotowym w Polsce – dziedzińcu zamkowym. Ilość miejsc ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy.

 

Bilety: • Karnet Standard – na całą imprezę (3 dni) – 20 zł • Karnet Plus – na całą imprezę (3 dni z polem namiotowym na zamku, ilość ograniczona do 60 karnetów) – 40 zł • karnet Ekstra – na całą imprezę (3 dni + książka – bestseller „Pojechane Podróże 2″z patronatem National Geographic) – 45 zł • dzieci do 12 roku życia – wjazd za free.

 

Szczegółowy program i rezerwacje na: www.3zywioly.pl.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top