AUTOBUSEM Z BIAŁEGOSTOKU DO DRUSKIENNIK

Litewska linia autobusowa „Kautra” rozpoczyna regularne rejsy z Białegostoku do Druskiennik na Litwie. Spółka „Kautra”, która w ubiegłym roku w znanym litewskim kurorcie Druskiennikach rozpoczęła przewozy pasażerskie po liniach miejskich, w tym roku poszerza swoją współpracę z kurortem.

 

Od 29 kwietnia jej autobusy zaczną kursować na trasie Białystok – Druskienniki. Początkowo autobus będzie odjeżdżał z Białegostoku w soboty, niedziele i poniedziałki, a z Druskiennik – w piątki, soboty i niedziele. Podróż w jedną stronę potrwa około 3,5 godziny, a cena biletu wyniesie 40 zł (lub 40 litów).

 

 

Autobus będzie się zatrzymywał również na dworcach autobusowych w Augustowie, Suwałkach, Sejnach i litewskich Łoździejach (Lazdijai). Pierwszy autobus do Białegostoku wyruszy spod oddziału Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej w Druskiennikach przy ul. M.K.Čiurlionio 65 już za dwa dni, 29 kwietnia o godzinie 12.

 

Jest to dobra wiadomość dla turystów z Polski. Po kilku latach przerwy wracają regularne połączenia do Druskiennik, tak chętnie odwiedzanych przez Polaków, szczególnie z północno-wschodniej części kraju. – Rozkład został przygotowany tak, aby turyści z Polski mogli wygodnie dojechać do Druskienik i wrócić do domu – mówi Edmundas Pavlovas, dyrektor przewozów międzynarodowych w „Kautrze”. Będą mogli zarówno przyjechać do Druskienik na jeden dzień w sobotę, jak i zostać w kurorcie cały tydzień.

 

Bilety można kupić przez internet (www.eurolines-polska.pl, www.bustickets.lt), w punktach „Kautry” w Druskiennikach oraz w wybranych biurach podróży. W ubiegłym roku Druskienniki odwiedziło prawie 29 tysięcy turystów z Polski. Szacuje się, że na jednodniowe wypady do tego miasta przyjeżdża co najmniej 4-krotnie więcej Polaków.

 

Więcej informacji na ten temat:

 

Bartłomiej Kowal dyrektor Centrum Informacji Turystycznej Litwy tel. +48 515 139 830, e-mail: info@litwatravel.com www.litwatravel.com www.litwa.travel

Edmundas Pavlovas dyrektor przewozów międzynarodowych, „Kautra” tel. +370 37 40 90 63 e-mail: epavlovas@kautra.lt

 

Zdjęcia Druskiennik: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top