AUSTRIA: ZIMA NA LODOWCACH – STUBAI

Prezentujemy nowości i zimową ofertę 2019-2020 na kolejnym tyrolskim lodowcu. 

 

Z nowym karnetem w królestwie śniegu i zwiedzaniem Innsbrucku

 

Lodowiec Stubai (1000 do 3210 m n.p.m.) z 64 kilometrami tras jest nie tylko największym ośrodkiem narciarskim lodowcowym Austrii. Znajduje się także niedaleko stolicy Tyrolu, Innsbrucku, tj. zaledwie o 45 minut jazdy samochodem.

Te idealne uwarunkowania zainspirowały gospodarzy do wprowadzenia nowego karnetu narciarskiego „SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck”. Fani białego szaleństwa z tym karnetem zyskują dostęp do ponad 300 km tras z 111 wyciągami i kolejkami oraz terenów narciarskich o niezrównanej różnorodności.

Dzięki temu nowemu karnetowi narciarskiemu możliwa jest jazda na nartach nie tylko na lodowcu Stubai, ale także w dwunastu innych ośrodkach narciarskich na Stubaiu i okolicach Innsbrucku..Ponadto narciarze otrzymują bezpłatny wstęp do 22 atrakcji i 3 basenów w okolicach Innsbrucku. 

W ciągu jednego dnia można cieszyć się stokami na lodowcu Stubai, a następnie odwiedzić Świat Kryształów Swarovskiego, alpejskie zoo, skocznię narciarską Bergisel lub Pałac Cesarski w Innsbrucku – wszystko to bez dodatkowych opłat.

Nawet podróż jest bezpłatna, ponieważ w cenę wliczony jest przejazd autobusem dla narciarzy oraz autobus typu hop-on hop-off już w samej stolicy Tyrolu. Nowy karnet „SKI plus CITY Pass” obowiązuje przez 2 dni w okresie od 1 października 2019 r. do 10 maja 2020 r. i kosztuje 111 euro dla dorosłych (dzieci 55 euro).

 

 

Życzliwość wobec rodzin

 

Na 64 kilometrach narciarskich tras zjazdowych jest wystarczająco dużo miejsca dla najmłodszych adeptów jazdy na nartach: na specjalnym obszarze dla dzieci BIG Family Ski Camp z restauracją dla dzieci i przedszkolem maluchy są w dobrych rękach.

Dzieci wraz z rodzicami mogą udać się na tor do jazdy slalomem BIG Family Slalom i tor typu Bordercross, tor z przeszkodami BIG Family Fun Slope lub trasę ze skoczniami i muldami BIG Family Slopestyle. Nowością dla dzieci jest drewniany mamut o wysokości około sześciu metrów przy stacji górnej Gamsgarten – idealna sceneria do wykonania zabawnego, rodzinnego zdjęcia.

Wizyta w 200-metrowej, lodowej grocie przy stacji górnej Eisgrat będzie z pewnością niesamowitym przeżyciem. Grota prowadzi głęboko w głąb lodowca. Najlepiej poznać ją w ramach spaceru z książeczką-przewodnikiem, w którym znajdują się ciekawostki na temat lodowca, zagadki i konkurs. Dzięki tym ofertom lodowiec Stubai jest jednym z najbardziej przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich w Tyrolu.

 

Snowpark DC Stubai Zoo i obszar Powder Department

 

Lodowiec Stubai ze snowparkiem DC Stubai Zoo jest również popularny wśród snowboardzistów i amatorów narciarstwa dowolnego. Jesienią i wiosną jest to jeden z największych parków na świecie z trzema liniami. To tutaj w dniach 21–23 listopada 2019 r., odbędzie się Puchar Świata FIS w narciarstwie dowolnym.

To pierwsze zawody Pucharu Świata FIS w slopestyle’u nowego sezonu zimowego. Także na freeriderów czeka tu wiele atrakcji: Obszar Powder Department to 13 tras freeride’owych z możliwością nawigacji GPS, punkty kontrolne i ośrodek szkoleniowy, gdzie oferowane są kursy lawinowe.

 

Panoramiczne widoki i znakomita restauracja na ponad 3000 m n.p.m.

 

Lodowiec Stubai jest nie tylko ze względu na swoją wielkość nazywany „Królestwem śniegu”. Dzięki panoramicznym wagonikom, z nowoczesnej kolejki gondolowej 3S Eisgratbahn rozpościera się wspaniały widok. Z platformy widokowej TOP OF TYROL na wysokości 3210 m n.p.m. czekają na gości także iście królewskie, panoramiczne widoki.

Kulinarnych uniesień można doświadczyć w Schaufelspitz, najwyżej na świecie położonej restauracji odznaczonej dwoma czapkami kucharskimi. Tutaj przygotowywana jest między innymi noc smakoszy „Dine & Wine” 10 i 11 stycznia 2020 r.

 

Imprezowa atmosfera: Weiße Wies´n, Stubai Premiere i Gletscher-Testival

 

Pierwszym ważnym wydarzeniem na lodowcu Stubai jest „Weiße Wies’n” od 12 do 13 października 2019 r., czyli tzw. Oktoberfest w górach. Następnie kolej na wielkie otwarcie sezonu „Stubai Premiere” w dniach 18–20 października 2019 r., otwarcie snowparku oraz największe testy sprzętu narciarskiego Sport Check Glacier Testival w dniach 7–10 listopada 2019 r.

A także trening bezpieczeństwa lawinowego Basic Camp prowadzony przez SAAC w dniach 17–18 listopada 2019 r. W zależności od warunków śniegowych sezon narciarski na lodowcu Stubai rozpoczyna się w połowie września i trwa do połowy czerwca 2020 r.

 

Zdjęcia NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top