AUSTRIA: WIOSNA I MAJÓWKA NA NARTACH W TYROLU

 

 

 

Kiedy marcowe promienie słońca mocniej przygrzeją, obowiązkowe jest wręcz spędzanie czasu na stokach narciarskich. To najpiękniejszy czas na uprawianie sportów zimowych w sercu Alp. Termin świąt Wielkanocnych w tym roku idealnie wpasowuje się w słoneczne dni na stokach tegorocznego sezonu zimowego. Korzystne oferty w tym okresie przyciągają do serca Alp, gdzie na sportowo i w atmosferze imprez koniec sezonu zimowego będzie jak zwykle hucznie świętowany. Jazda na nartach podczas słonecznych, wiosennych dni ma w Tyrolu długą tradycję. Od połowy marca zmienia się obraz zimy w sercu Alp.

 

Ku uciesze miłośników sportów zimowych, powoli traci ona swój ostry charakter na rzecz przeważających promieni słońca. Góry są nadal przykryte śnieżnym puchem oferując w dalszym ciągu świetne warunki, podczas gdy w dolinach zakwitają już pierwsze wiosenne pąki kwiatowe.

 

Wczesna Wielkanoc

Zimowych sportowców już cieszy ta wiadomość. Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 5 kwietnia, a ferie wielkanocne zaczynają się w marcu. Dlatego wzrasta prawdopodobieństwo na wielkanocny urlop w najlepszych warunkach narciarskich, np. w rodzinnym ośrodku narciarskim Serfaus-Fiss-Ladis. W Niedzielę Wilekanocną przychodzi tam Zajączek i obdarowuje prezentami najmłodszych narciarzy.

 

Tegoroczny termin Świąt Wielkanocnych ma dla miłośników sportów zimowych jeszcze jedną zaletę: od połowy marca praktycznie wszystkie tyrolskie regiony wypoczynkowe oferują specjalne narciarskie oferty urlopowe. Dla tych, którzy nie dadzą rady wyjechać w trakcie tygodnia wielkanocnego, również następne dni oferują sporo możliwości na ostatnie śnieżne szusy. W zależności od położenia ośrodka narciarskiego, wiele z nich w Tyrolu jest czynnych aż do maja.

 

Prywatny słoneczny tydzień narciarski

W Tyrolu wschodnim, pod hasłem „Prywatny tydzień narciarski”, właściciele małych pensjonatów zrealizowali oryginalny pomysł na pobyt w tym regionie. W ramach pakietu, goście otrzymują między innymi pięciodniowy karnet Ski-Hit Osttirol, zakwaterowanie w prywatnym pokoju lub apartamencie, krem do opalania oraz zagwarantowane miejsce na leżaku w jednym ze schronisk we Wschodnim Tyrolu. Oferę można rezerwować w okresie od 8 marca do 20 kwietnia 2015 już od 399 euro za osobę i tydzień pobytu.

 

Najlepszy czas na skitoury

W drugiej połowie zimowego sezonu na tyrolskich stokach rozpoczyna się najpiękniejszy czas nie tylko dla narciarzy. Podczas mroźnych nocy zamarza tam powierzchowna warstwa śniegu, którą wiosenne słońce przekształca w trakcie dnia w firn- najbardziej lubiany wśrod skitourowców. Dla tych, którzy mieliby ochotę na przygodę ze skitouringem, do 10 maja istnieje możliwość wzięcia udziału w trzydniowym kursie podstawowym organizowanym w Vent w dolinie Ötztal w cenie 280 euro.

 

Słońce nad Zugspitze

Specjalna oferta słonecznego wyjazdu narciarskiego przygotowana została przez Tiroler Zugspitzarena. Od 14 marca 2015 do końca sezonu w ofercie regionu Zugspitze zawarty będzie karnet „Top-Snow-Card”. Obowiązuje on w ośrodku narciarskim Tiroler Zugspitzarena, Garmisch-Partenkirchen oraz Mittenwald. Samochód można spokojnie zostawić na parkingu i w trakcie urlopu przemieszczać się pomiędzy ośrodkamai bezpłatnym skibusem „SchneeExpress”.

 

Eventy na zakończenie sezonu

W okresie wiosennego szusowania w sercu Alp, organizowanch jest wiele imprez, podczas których na stokach celebrowane będzie zamknięcie sezonu. Oferta eventowa na rok 2015 jest wyjatkowo bogata, gdyż oprócz typowych imprez, znajdują się w niej też atrakcje sportowe i kulturalne. Na sportowo świętuje np. Sankt Anton am Arlberg oraz Ischgl. Od 9 do 11 kwietnia 2015 snowboardziści powinni koniecznie zawitać do Ischgl. Zaplanowano tam finał World-Rookie-Tour.

 

Tydzień później, 18 kwietnia 2015 der Weiße Rausch kończy sezon w St.Anton. Te legendarne zawody w zjeździe poza trasami aż do samej doliny są niezwykłym widowiskiem zarówno dla uczestników jak i dla widzów. Dla fanów narciarstwa i imprez godny polecenia jest tradycyjny koncert wielkanocny w Ischgl. Kto uświetni wieczór 5 kwietnia 2015? – jeszcze nie wiadomo. Na pewno będzie to gwiazda światowego formatu, w końcu impreza nie na darmo odbywa się w Ischgl. Cały tydzień świętować będzie znowu w tym roku Mayrhofen w dolinie

 

Zillertal

Na festiwalu Snowbombing, odbywającym się od 6 do 11 kwietnia 2015 jak zwykle witani będą imprezowicze z całego świata. W dolinie Ötztal natomiast 17 kwietnia 2015 multimedialne show „Hannibal” zawojuje lodowcem Rettenbachferner w Sölden. Tydzien później odbędzie się najwyżej położona degustacja wina. Na ponad 3000m n.p.m. podczas imprezy Wein am Berg serwowane będą wina z najbardziej renomowanych winnic (23.-26.04.2015). Bardziej szczegółowe informacje na: www.serfaus-fiss-ladis.at

 

Zdjęcia: Tirol Werbung

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top