AUSTRIA: WIOSENNE NARTY W SŁOŃCU

Kto zrezygnował w tym roku z wyjazdu na ferie zimowe, może jeszcze poszaleć na nartach w wiosennym słońcu. Od marca do końca kwietnia w austriackim Tyrolu panują doskonałe warunki do jazdy na nartach.

 

Przyjemne, wiosenne temperatury, dużo słońca i mnóstwo śniegu, którego w tym sezonie w austriackich Alpach zdecydowanie nie brakuje to największe atuty wiosennych nart. Warto przy tym wspomnieć o dużo niższych cenach noclegów oraz posezonowych cenach skipassów które topnieją z każdym dniem. Na wiosenne narty idealnie nadają się nawet niżej położone stacje narciarskie.

Coraz większą popularnością wśród narciarzy z Polski cieszy się drugi największy połączony teren narciarski Austrii czyli SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental. Nieskończona ilość tras narciarskich, przytulne schroniska i malownicze wioski w dolinie to największa zaleta tej stacji. Odwiedzający ten region mogą wybrać się na zjazd na sankach oświetlonym, idealnym dla rodzin z dziećmi i początkujących,

4-kilometrowym torem saneczkowym w Söll, a potem skosztować Fondue w schronisku Stöcklalm. Alpbach uchodzi za najpiękniejszą wioskę w całej Austrii. Kilkusetletnie drewniane domy utrzymane są w tradycyjnym, tyrolskim stylu tworząc wspólnie z otaczającymi górami niezwykły klimat i krajobraz. Alpbach to też znana wioska narciarska, która wspólnie z położonym po drugiej stronie góry Wildschönau tworzy urozmaicony teren narciarski Ski Juwel.

A regionalne potrawy, takie jak Brezensuppe czy Graukassuppe, można skosztować w schronisku Gipföhit na Schatzberg. Doliny Zillertal nie trzeba przedstawiać polskim narciarzom. Aż 4 duże ośrodki narciarskie i cała masa atrakcji czekają przez cały sezon na miłośników białego szaleństwa. W tym sezonie warto zajrzeć do nowo przebudowanego ośrodka Spieljochbahn.

Ta najmniejsza spośród gigantów w Zillertalu stacja uchodzi za ulubiony ośrodek mieszkańców tego regionu. Podczas gdy turyści wybierają lodowiec Hintertux, Mayrhofen czy Hochzillertal, Tyrolczycy wolą napawać się stokami ponad wioską Fügen. Do końca kwietnia na narty najlepiej wybierać wyżej położone stacje. Na 5 tyrolskich lodowcach, czyli Hintertux, Stubai, Sölden, Pitztal i Kaunertal sezon narciarski potrwa przynajmniej do długiego weekendu majowego.

Nowo otwarte muzeum Jamesa Bonda w Sölden, termy Stubai czy Polskie Dni na lodowcu Pitztal od 27 kwietnia do 5 maja 2019r. to tylko niektóre atrakcje tego sezonu. W równie uwielbianym przez Polaków Ischgl sezon zimowy potrwa w tym roku do drugiej połowy kwietnia i zakończy się tradycyjnie koncertem międzynarodowej gwiazdy muzyki pop. Odwiedzając Ischgl koniecznie warto wybrać się na narty do Kappl. Ten mniejszy, ale dużo bardziej urokliwy ośrodek narciarski oferuje nie tylko genialne trasy zjazdowe ale i świetne możliwości freeride’u obok tras.

Zdjęcia: Tirol Werbung

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top