AUSTRIA: WIELKIE IMPREZY W STYRII

Najlbiższe lata, to dla Styrii czas ważnych inwestycji. Region przygotowuje się do organizacji aż 3 dużych imprez narciarskich. Wielkie imprezy już od dawna należą w Styrii do programu każdego zimowego sezonu.

 

W najbliższych latach Styrię czekają szczególnie ważne wydarzenia – Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Schladming w 2013 r. i podwójne Mistrzostwa Świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym na Kreischbergu w 2015 r.

 

 

Dlatego też narciarskie stoki Styrii są terenem wzmożonych inwestycji, mających na celu podwyższenie jakości, ulepszenie nartostrad i wyciągów, skrócenie czasu oczekiwania i umożliwienie jeszcze szybszego i łatwiejszego dotarcia na szczyt. Narciarze będą tu spędzać swój czas ciekawie i najbardziej komfortowo.

 

SCHLADMING-DACHSTEIN

 

W tym największym i najbardziej popularnym regionie sportów zimowych Styrii w kwestii innowacji dzieje się najwięcej. Na wszystkich dużych górach tego lubianego ośrodka wre praca i powstają nowe obiekty. „Planet Planai“ –  to nowa dolna stacja w Schladming.  

 

Prace przygotowawcze do MŚ w narciarstwie alpejskim w 2013 r. w Schladming idą już pełną parą: W najbliższych miesiącach realizowane będą prace budowlane o wartości 26 mln euro – wśród nich przewidziana jest budowa nowego centrum przy dolnej stacji o nazwie „Planet Planai”.

 

8-osobowej kolejki krzesełkowej na obszarze Mitterhaus (co pozwoli udoskonalić huśtawkę narciarską w obszarze do Hauser Kaibling) oraz kolejnego zbiornika retencyjnego z wodą do produkcji śniegu. W nowej dolnej stacji powstaje tak zwany „One-Stop-Shop”.

 

W centralnym miejscu powstanie kompleksowe centrum obsługi urlopowiczów – paleta ofert sięga od pośrednictwa w rezerwacji pokoi hotelowych, przez szkołę narciarską, wypożyczalnie nart, sprzedaż karnetów, aż po usługi przewodników do wypraw raftingowych i pieszych wędrówek w lecie oraz sklep sportowy i depozyt sprzętu narciarskiego.

 

Szczególną uwagę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego obiektu. Specjalne systemy oświetlenia na fasadzie (w technologii LED), po raz pierwszy zastosowane w regionie alpejskim, pozwolą osiągnąć optymalny wygląd tej budowli o każdej porze roku i dnia. http://www.planai.at/

 

Budowa nowej 8-osobowej kolejki gondolowej „Preunegg Jet” oraz stworzenie nowych tras zjazdowych wraz z instalacjami naśnieżającymi to inwestycja o wartości 13 mln euro – największa od kiedy teren Reiteralm Bergbahnen istnieje.

 

Nowa 8-osobowa kolejka gondolowa, wyposażona w skórzane siedzenia i ogrzewanie, uzupełni walory tej góry, odpowiedniej jednak raczej dla narciarzy o bardziej sportowych ambicjach. http://www.ski-reiteralm.at/

Na sąsiednim Hauser Kaibling program inwestycji będzie kontynuowany także tej zimy. Szczególnie wiele uwagi poświęca się centrum obsługi, mierzącym 800 m2 powierzchni i położonym na wysokości 1424 metrów, oraz rozbudowie systemu naśnieżania. http://www.hauser-kaibling.at/

 

Inwestycje w Riesneralm sięgają obecnie kwoty 7 mln euro. Trwa budowa nowego 6-osobowego wyciągu krzesełkowego, dodatkowych tras zjazdowych i urządzeń naśnieżających. http://www.riesneralm.at/

 

AUSSEERLAND – SALZKAMMERGUT

 

Wiele dzieje się także w regionie Ausseerland-Salzkammergut, leżącym również na północy Styrii. Na Tauplitzalm znajdował się niegdyś pierwszy wyciąg narciarski w Styrii. W ostatnich latach jednak o tym kiedyś tak popularnym regionie narciarskim zrobiło się cicho. Teraz jednak ośrodek zaczyna się budzić ze snu.

 

Po wybudowaniu w zeszłym roku nowej termy z kompleksem wellness i hotelem, w tym roku inwestycje obejmują teren narciarski. 17,5 mln euro to suma przeznaczona na rozbudowę Tauplitzalm. Największe zainteresowanie wzbudza najdłuższa kolejka kabinowa w Styrii, prowadząca na Mitterstein.

 

Nowa, 8-osobowa kolejka kabinowa będzie miała długość 2,5 km, przewiezie 2400 osób na godzinę i udostępni teren dysponujący 42 kilometrami stoków również od strony Bad Mittendorf (nowa dolna stacja będzie położona w odległości zaledwie 8 minut jazdy od hotelu z gorącym źródłem!). Do tego dojdą jeszcze nowe stoki, które, rzecz jasna, będą miały możliwość naśnieżania. http://www.dietauplitz.com/

 

MURTAL

 

Również w trzecim reprezentacyjnym regionie narciarskim Styrii rozpoczęto budowę, poprawki, udoskonalenia. Do 2015 roku w tym czołowym regionie snowboardowym wszystko ma być ostatecznie gotowe na najbliższe mistrzostwa świata.

 

Teren narciarski Lachtal zainwestuje do przyszłej zimy sumę ok. 7,0 mln euro w nową 6-osobową kolejkę krzesełkową, wyposażoną w osłony, oraz w nowy wyciąg, nowe, szersze stoki i rozbudowę instalacji naśnieżającej. http://www.lachtal.at/

 

Ofertę narciarską Kreischbergu poszerzy nowy, rodzinny stok, a dodatkowe urządzenia naśnieżające sprawią, że dobre warunki narciarskie będą na stokach tej góry zawsze gwarantowane. http://www.kreischberg.at/ Najpiękniejsze fitness studio świata w liczbach:

 

83 tereny narciarskie / 69 sprawdzonych szkół narciarskich i wypożyczalni sprzętu narciarskiego / 2054 km tras biegowych / 1380 km zimowych szlaków turystycznych / 67 torów saneczkarskich i łącznie 175,5 km toru / 85 lodowisk / 18 parków rozrywki i 18 half-pipe’ów / 9 gorących źródeł. Więcej informacji: Steiermark Tourismus, www.steiermark.com

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top