AUSTRIA: WAKACJE NA PRAWDZIWEJ WSI

Urlaub am Bauernhof (Urlop u rolnika) to organizacja zrzeszająca aż 2400 przepięknych certyfikowanych gospodarstwach agroturystycznych. To w nich można oderwać się od miejskiego zgiełku, zapomnieć o codzienności i zanurzyć się w świecie kuszącym niezliczonymi smakami. Nie ma nic wspanialszego niż brzęczenie pszczół o poranku i unoszący się w powietrzu zapach świeżo upieczonego ciasta z wiśniami, który niewątpliwie zachęca do spędzenia aktywnego dnia. W Urlaub am Bauernhof wakacje można spędzić spokojnie lub aktywnie, w gospodarstwie przyjaznym rodzinom z dziećmi, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych albo wychodzącym naprzeciw potrzebom miłośników jeździectwa lub zdrowej żywności.

 

Oferta atrakcji w każdym z gospodarstw jest niezwykle bogata. Rankiem można pomóc w zaganianiu krów na pastwisko czy zbieraniu jajek w kurniku lub też zajrzeć do ogrodu, gdzie gospodyni osobiście opowie o leczniczym działaniu hodowanych przez siebie ziół i kwiatów.

 

Smak natury

 

 

Gospodarstwa zrzeszone w Urlaub am Bauernhof to doskonała propozycja na rodzinny urlop poza miastem. Dzieci mają możliwość wydoić krowę, samodzielnie upiec chleb, zrobić miód lub sok. Na starszych członków rodziny również czeka mnóstwo atrakcji, takich jak produkcja sera, praca w winnicy czy destylacja wódki.

Pakiety wakacyjne obejmują między innymi wyjątkowe śniadania z produktów regionalnych oraz atrakcje z aktywnym udziałem gości, jak choćby winobranie. Soczysta zieleń, kolorowe kwiaty, pasące się owce, ciepłe wieczorne powietrze i zabarwione na różowo wierzchołki gór – oto letni pejzaż austriackiej wsi.

Jedni kładą się tu na trawie i bujają w obłokach, inni natomiast decydują się na górską wędrówkę, skok do chłodnego jeziora lub rajd na rowerach górskich. Każdy gość znajdzie więc coś dla siebie: spokojny, letni wypoczynek wśród niezwykłych krajobrazów lub solidną dawkę adrenaliny.

 

Relaks na leżaku lub z adrenaliną

 

Jako „strefa bosego ruchu pieszego”, gospodarstwo agroturystyczne to prawdziwy raj dla gości! Wylegiwanie się pod jabłonią lub orzechowcem i pochłanianie dobrych książek, bądź pomaganie gospodarzom w pracy przy dojeniu krów, zrywaniu orzechów, pieczeniu chleba i zbieraniu jagód, podczas gdy dzieci oddają się szaleństwu na placu zabaw. Dodatkową radość najmłodszym gościom sprawia również bliski kontakt ze zwierzętami.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku i adrenaliny jest to natomiast idealny punkt wypadowy do pieszych wędrówek, rajdów na rowerach górskich i wypadów nad wodę. Jednym słowem: wakacje z Urlaub am Bauernhof to niezapomniane chwile w urokliwych miejscach najpiękniejszych regionów Austrii, gdzie prym wiodą rodzinna atmosfera oraz gościnność.

 

Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top