AUSTRIA: W ÖTZTAL JUŻ PEŁNIA ZIMOWEGO SEZONU

Tegoroczny sezon zimowy w dolinie w Ötztal rozpoczął się już w listopadzie. Dwa popularne ośrodki narciarskie Gurgl i Sölden dzięki Ötztal Super Skipass otworzyły pełne możliwości korzystania z 256 kilometrów tras zjazdowych i 56 wyciągów górskich. Przejście od jesiennej jazdy na lodowcu do pełnego zimowego sezonu odbyło się płynnie.

Już od września stoki lodowców Rettenbach i Tiefenbach przyciągały do Sölden zarówno pasjonatów sportów zimowych, jak i międzynarodowe gwiazdy narciarstwa. Otwarcie całego zimowego ośrodka narciarskiego Sölden oznaczało dostępność w nim łącznie 144 kilometrów tras zjazdowych i 31 nowoczesnych wyciągów, a także do unikalnego 007 ELEMENTS James Bond Adventure World.

Dodatkową atrakcję: zjazdy na najwyższym poziomie – zwłaszcza dla doświadczonych narciarzy – zapewnia nowa trasa nr 41, prowadząca z górnej stacji Schwarze Schneid na wysokości ponad 3000 m na lodowiec Tiefenbach. Jest to trzecia opcja przemieszczania się między dwiema lodowcowymi górami narciarskimi. Niezrównany lód Q na szczycie Gaislachkogl (3048 m) zapewnia świetną jazdę. Najwyżej położona restauracja dla smakoszy w Austrii została nagrodzona przez aktualny przewodnik Gault Millau dwoma czapkami i 13 punktami.

Gurgul – „Diament Alp” jest tradycyjnie jednym z pierwszych zimowych ośrodków narciarskich w Alpach, który zaprasza narciarzy na swoje stoki już w listopadzie. Z gwarancją śniegu na wysokości od 1800 do 3080 m n.p.m., 112 doskonale przygotowanymi kilometrami tras zjazdowych i 25 wyciągami górskimi. Zapewniają one duży komfort i swobodę bez czasu oczekiwania.

Jeden karnet na nieograniczoną jazdę na nartach

Ötztal Super Skipass obejmuje pełną gamę narciarstwa w najdłuższej bocznej dolinie Tyrolu. Jest dostępny po kupieniu karnetu narciarskiego na 3 lub więcej dni łączącego wszystkie sześć lokalnych ośrodków narciarskich – w tym Sölden i Gurgl – oferujących łącznie 363 kilometry tras zjazdowych i 90 wyciągów górskich.

Wszyscy, którzy posiadają 6-dniowy lub dłuższy skipass, mogą skorzystać z bezpłatnych wstępów do 007 ELEMENTS w Sölden i Top Mountain Motorcycle Museum w Gurgl. Bycie rannym ptaszkiem opłaca się jeszcze przed wyruszeniem na stok. Osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji, mogą zaoszczędzić do 22 procent, kupując karnety online z wyprzedzeniem. Dotyczy to karnetów: dziennych, naprzemiennych oraz Ötztal Super Skipass.

Zdjęcia: © Ötztal Tourismus – Jochen Müller

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top