AUSTRIA: RODZINNA ZIMA W SERAFUS-FISS-LADIS

Ciągły stres, duże odległości – czas spędzony z rodziną jest w dzisiejszych czasach towarem deficytowym. Wspólnymi chwilami najbardziej cieszą się dzieci, dla których wymarzone ferie, to ferie spędzone z rodzicami. Dlatego też „narciarski wymiar Tyrolu” Serfaus-Fiss-Ladis postawił sobie za cel stworzenie urlopu rodzinnego, który obejmuje zarówno atrakcje z nutką adrenaliny, spektakularne wydarzenia kulturalne, jak i znakomite udogodnienia dla rodzin, takie jak kompleksowa opieka dla najmłodszych, trasy narciarskie o różnych stopniach trudności czy miejsca odpoczynku dla spacerowiczów chłonących uroki zimy. Serfaus-Fiss-Ladis – ośrodek sportów zimowych, wielokrotny zdobywca tytułu najbardziej przyjaznego rodzinom regionu w Alpach – oferuje obszerny wybór stoków, od szerokich i łagodnych po strome i trudne trasy.

 

Najmłodsi goście regionu i nowicjusze w wieku od lat trzech dopiero wkraczający w świat sportów zimowych, mają dla siebie ok. 125 000 m2 specjalnie zarezerwowanych terenów, na których pod opieką instruktorów ze szkół w Serfaus i Fiss-Ladis na wesoło uczą się podstaw narciarstwa, zanim wyruszą na stoki. Kinderschneealm i Murmlipark w Serfaus oraz Bertas Kinderland w Fiss-Ladis nie tylko stosują uznane na świecie metody nauczania, lecz również zapewniają kursantom z Polski instruktorów władających językiem polskim.

          BOGATA OFERTA

Wszystkim, którzy już pewnie czują się na nartach lub deskach snowboardowych, polecamy funparki – jest ich tu aż dziewięć! Pokonując przeszkody o różnych stopniach trudności można tu ćwiczyć triki i szlifować freestyle’owe umiejętności.

Freestylerów na każdym poziomie zaawansowania zaprasza m.in. Freestyle Circus w Serfaus i Snowpark w Fiss, gdzie czekają kickery, boksy, raile i jiby.

Mniej ambitni, doskonały teren dla rozwijania swoich akrobatycznych talentów, znajdą w Sunparku, Shredparku lub na urozmaiconym specjalnymi przeszkodami (między innymi wielkim „ślimakiem”) stoku „Funslope”. Szkoły narciarskie od początku uczą dzieci właściwej techniki i zapoznają swoich kursantów z ważnymi zasadami zachowania na stokach.

Kiedy rodzice będą mieli już pewność, że ich pociechy znajdują się w dobrych rękach, sami mogą wybrać się na podbój 214 km tras tego rozległego ośrodka. Paleta możliwości narciarskich sięga tu od tras zjazdowych, przez stoki z muldami i trasy wyścigowe, aż po 10 tras freeride’owych i 112 km codziennie przecieranych tras biegowych.

Wszystkie osoby dorosłe, które chciałyby najpierw udoskonalić technikę jazdy i odświeżyć sobie zasady bezpieczeństwa, mogą oczywiście zapisać się na odpowiedni kurs.

NARCIARSKI WYMIAR TYROLU

Oferta zachęcająca jest pod każdym względem, ponieważ Serfaus-Fiss-Ladis jako „narciarski wymiar Tyrolu” dba o najwyższą jakość i stale doskonali się w tym zakresie. Dlatego też od sezonu 2016/17 ponad 80% idealnie utrzymanych stoków dysponuje sztucznym naśnieżaniem.

W tym celu w Fiss zbudowano kolejny duży zbiornik retencyjny, który zasila system. Dzięki tej inwestycji w chłodniejsze dni można wyprodukować podwójną ilość śniegu, a co za tym idzie, udostępnić narciarzom jeszcze więcej tras. Oprócz tego od górnej stacji Obere Scheid wytyczono dwie nowe czerwone trasy: Mittlere Scheid i Plötza.

Recepta na sukces tego regionu polega na połączeniu wspaniałej panoramy sięgających prawie 3000 m n.p.m. gór z wyjątkowymi atrakcjami, które czekają także poza stokami. Zimowi goście mogą wybierać z szerokiej oferty alternatywnych propozycji sportowych i rekreacyjnych, niektórych zupełnie nietypowych.

W tym bogatym repertuarze znajdziemy m.in. jazdę na snowbike’ach i nartach snowblade, przejażdżki na ratrakach i pojazdy latające: Serfauser Sauser Fisser Flieger czy Skyswing, tor saneczkowy Schneisenfeger, a także trekking na segwayach, wędrówki na rakietach śnieżnych lub romantyczne kuligi.

RODZICE I DZIECI

Kiedy dzieci wyjdą już ze szkół narciarskich, a rodzice nacieszą się stokami, przychodzi czas na wspólne korzystanie z uroków zimy. Do wielu restauracji i schronisk górskich, które oprócz dobrego jedzenia oferują gościom przepiękne widoki, podobnie jak do dziecięcych centrów rozrywki Kinderschneealm i Bertas Kinderland, dotrzeć można również bez nart – kolejką gondolową lub zaadaptowanym do przewozu pasażerów ratrakiem „Masner Express”.

Korzystać można tu także z dobroczynnego działania świeżego powietrza na 100 km zimowych szlaków pieszych, z których część dostępna jest także dla wózków dziecięcych. Po drodze, w najpiękniejszych punktach widokowych, znajduje się 19 miejsc odpoczynku, wyposażonych w hamaki i kosze plażowe.

Gdyby pogoda wyjątkowo nie była łaskawa dla turystów, w nowym krytym centrum zabaw PLAYIN Serfaus, obejmującym dużą halę wspinaczkową, salę zabaw i salę świateł laserowych, dobry humor naszych dzieci z pewnością nie opuści. Kiedy tylko w górach Tyrolu zapada zmrok, płaskowyż zamienia się w wielką scenę „Zimowego Teatru”.

Do atrakcji teatru należy dynamiczne widowisko „Adventure Night Serfaus”, które podobnie jak „Nightflow Fiss” zachwyca fenomenalnymi akrobacjami, spektakularnymi popisami oraz fantastycznymi pokazami narciarskimi. W plenerowej scenerii z wyniosłym zamkiem w tle będzie miał swoją premierę historyczny spektakl na śniegu pod tytułem: „Magic Ladis: Ostatni rycerz z Laudeck”.

OD 8 GRUDNIA 2016

Wypoczywający w „narciarskim wymiarze Tyrolu” szybko dochodzą do jedynego słusznego wniosku: położony na poziomie od 1200 do 2820 m n.p.m. region Serfaus-Fiss-Ladis stanowi jeden wielki plac zabaw dla rodzin, który dzięki dbałości o szczegóły i wysokim ambicjom w zakresie jakości oferty i obsługi, zapewnia swoim gościom beztroski wypoczynek, przygodę, wspaniałe wrażenia i bliskość natury.

Sezon zimowy w Serfaus-Fiss-Ladis zaczyna się 8 grudnia 2016, a kończy się 23 kwietnia 2017. Wyjątkowo ciekawe oferty przygotowano na okres promocji „Genusswochen – Spezial” od 18 marca do 23 kwietnia 2017: obniżki cen karnetów narciarskich (dla dorosłych od 30 euro, dla dzieci od 17 euro za dzień), kursy narciarskie wydłużone na przykład z 3 do 6 dni, promocyjne ceny w wypożyczalniach sprzętu, 50% rabatu na atrakcje i wieczorne imprezy oraz niższe opłaty za opiekę nad dziećmi łączą się w ofertę niezwykle przyjazną dla rodzin.

Zdjęcia: Serfaus-Fiss-Ladis

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top