AUSTRIA: NARCIARSKI URLOP W GÓRNEJ AUSTRII

Górna Austria to pierwszy alpejski region narciarski na trasie prowadzącej z Polski. Oferuje on aż 205 km idealnie utrzymanych stoków. Narciarze o ambicjach sportowych mogą spróbować swoich sił na pucharowych stokach i poczuć dreszczyk emocji podbijając wolne tereny w wysokich górach. Dzieci lub inni członkowie rodziny natomiast mają możliwość ćwiczenia pierwszych kroków na nartach w szkołach narciarskich, na specjalnych terenach przeznaczonych dla dzieci, lub pod okiem prywatnego instruktora. Schroniska narciarskie zapraszają w nagrodę na słodkie omlety cesarskie i pożywne knedle.

 

 

Siedem terenów

 

W Salzkammergut rodziny oblegają kuszące atrakcjami stoki „Gaudi” regionu narciarskiego Dachstein West. Położony dokładnie naprzeciwko dolnej stacji kolejki, nowiutki Leading Family Hotel & Resort Dachstein König oferuje komfortowe noclegi. Nauka narciarstwa najlepiej idzie na płaskowyżu Feuerkogel.

Zaawansowani łapią freeride’owego bakcyla na wysokogórskich terenach Dachstein Krippenstein. Miłośnikom jazdy rekreacyjnej polecamy teren Kasberg w Grünau w dolinie Almtal. Czekają tutaj urozmaicone stoki, schroniska serwujące regionalne przysmaki i słoneczne miejsca ze wspaniałym widokiem.

 

Sportowe wyzwania i rodzinna sielanka

 

W regionie Pyhrn-Priel mistrzowie dwóch desek mierzą swe siły na pucharowej trasie Hannesa Trinkla w Hinterstoder. Wurzeralm z kolei zachwyca długimi i słonecznymi trasami. Teren narciarski Hochficht w regionie Mühlviertel oferuje idealne połączenie narciarstwa z dobrą zabawą. Hochficht Arena wyróżnia się infrastrukturą optymalnie dostosowaną do potrzeb rodzin.

 

Za dnia sport, wieczorem relaks

 

Zmęczonym po aktywnym dniu na stokach urlopowiczom wieczorami ukojenie przynoszą sauny, łaźnie parowe i dobroczynne masaże. Hotele z ofertą wellness, ale także te specjalizujące się w pobytach dla rodzin, dysponują doskonałą infrastrukturą, która zapewnia odprężenie i pomaga nabrać sił. Dodatkowo rozpieszczają gości regionalnymi przysmakami.

Więcej informacji: Górna Austria Informacja Turystyczna: Freistädterstraße 119 4041 Linz Tel.: +43 732 22 10 22 (informacje i wskazówki w języku angielskim) info@gorna-austria.pl www.gorna-austria.pl

 

Zdjęcia: IT Górna Austria

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top