AUSTRIA: NA TYROLSKICH LODOWCACH IM WYŻEJ, TYM LEPIEJ

U nas dopiero pojawił się w górach pierwszy, przejściowy śnieg, a 5 tyrolskich lodowców już zaprasza na sezon 2019/2020. Na niektórych trwa on zresztą cały rok. Ale nowy, to także kolejne wyciągi, park skitourowy, James Bond i śniadanie w gondolce na wysokości ponad 3000 m n.p.m. Krotko mówiąc: nowe wagoniki, oferty i mnóstwo świeżego śniegu. Na 5 tyrolskich lodowcach na początku sezonu narciarskiego znów będzie się sporo działo.

 

Dzięki odpowiedniej wysokości w Kaunertal, Pitztal, Sölden i na Stubaiu można jeździć na nartach już od końca września. Natomiast na terenie lodowca Hintertux przez 365 dni w roku. Wszystkie 5 lodowców od września do czerwca oferuje wspaniałe stoki z naturalnym śniegiem, imponujące widoki i gwarancję śniegu, a także liczne imprezy i wydarzenia sportowe.

Każdy, kto jeździ na nartach na wysokości ponad 3000 metrów, szybko zda sobie sprawę, że im wyżej tym po prostu lepiej. 5 tyrolskich lodowców ma do zaoferowania w sumie ponad 300 kilometrów tras zjazdowych, 75 kolejek linowych i wyciągów narciarskich, a także około 100 kilometrów tras do jazdy w stylu dowolnym.

Na fanów białego szaleństwa czekają ponadto liczne wydarzenia, takie jak zawody Pucharu Świata, testy sprzętu, koncerty i wydarzenia kulinarne, a także kilka snowparków. Wszyscy entuzjaści lodowców mogą skorzystać z oferty elastycznego karnetu narciarskiego „White5”. Skipass jest wtedy ważny przez dziesięć dni (w okresie od 1 października 2019 r. do 15 maja 2020 r.) na wszystkich pięciu lodowcach.

Obejmujący wszystkie lodowce karnet „White5” kosztuje 425 euro.. Odpowiednie zakwaterowanie można znaleźć w hotelach w bezpośredniej bliskości lodowca. Wszystkie obiekty partnerskie w regionach lodowcowych znajdują się na stronie www.gletscherhotels.at. Warto wiedzieć: Nocleg w większości hoteli przy lodowcu można zarezerwować wygodnie, podobnie jak karnet narciarski, online.

Lodowiec Hintertux (1500 do 3250 m n.p.m.):

W jedynym całorocznym ośrodku narciarskim Austrii można również zjeść śniadanie w wagoniku kolejki gondolowej Jeśli butów narciarskich najchętniej nie zdejmował(a)byś przez cały rok, to lodowiec Hintertuxer jest właśnie dla Ciebie. Można tam jeździć na nartach zawsze.

Warto jednak zafundować sobie krótką przerwę od jazdy na nartach, korzystając z uroków nowej oferty, jaką jest śniadanie w gondolce lodowca Hintertux. Za 29,50 euro/os., niebiański brunch serwowany jest w kolejce gondolowej na szczyt Gefrorene Wand.

To śniadanie z kawą, herbatą, sokiem pomarańczowym, prosecco, chrupiącymi bułeczkami, wędlinami i serem, pastami, jajkami, a nawet płatkami z jogurtem i świeżymi owocami. Imponujący panoramiczny widok na lodowcowy krajobraz i wiele ośnieżonych szczytów dookoła są oczywiście wliczone w cenę.

Goście mogą delektować się śniadaniem dopóki nie zechcą wstać z podgrzewanych kanap. Porannym posiłkiem można cieszyć się dowolnie długo, nawet kilka przejazdów przez stację dolną kolejki. Ci, którzy lubią najeść się do syta, powinni zarezerwować bawarskie śniadanie z białymi kiełbaskami, preclami i chłodnym piwem pszenicznym (17,50 euro/osobę).

Stok dla dzieci, stok z przeszkodami i snowpark Betterpark

Po śniadaniu w wagoniku kolejki, czas na białe szaleństwo na 60 kilometrach tras narciarskich na samym lodowcu. Kiedy otwarty jest cały teren narciarski Zillertal 3000 wraz z trasami na lodowcu, na narciarzy czekają tu aż 202 km tras. Na Sommerbergalm przygotowano stok dla dzieci Kidsslope Hintertux z tunelem śnieżnym, stromymi zakrętami i muldami.

A na starszych na Sommerberg czeka tor z przeszkodami, dużą śnieżną spiralą zapewniającą niezłe przyspieszenie oraz przeszkodami i małymi skoczniami. Snowboardziści i narciarze jeżdżący w stylu dowolnym prawdopodobnie najchętniej będą spędzać czas w popularnym snowparku Betterpark Hintertux, najwyższym punkcie do jazdy w stylu freestyle w Europie.

Na piechotę przez lodowiec

Naturalny Lodowy Pałac to klejnot przyrody i całoroczny cel podróży dla całej rodziny. Podczas wycieczek z przewodnikiem wchodzi się do cudownego świata głęboko pod stokiem narciarskim. Odwiedzający poznają system jaskiń z lodowymi stalaktytami, ogromnymi iskrzącymi kryształami lodu i zamarzniętymi wodospadami. Punktem kulminacyjnym na koniec prawie godzinnej wycieczki VIP jest przepłynięcie pontonem/kajakiem/na desce przez zalany tunel..

Oktoberfest i tygodnie Flower Pow(d)er

Sezon otworzył Oktoberfest 27–28 września 2019 r., a po nim otwarcie snowparku Betterpark Hintertux z udziałem Hotzone.tv w dniach 3–6 października. Od 28 marca do 4 kwietnia tradycyjnie odbywa się tam Tydzień Koloński. 3 kwietnia 2020 r. odbędzie się koncert Hintertuxer Glacier Open Air, na którym wystąpi m.in. zespół z Kolonii „Höhner”. Drugi tydzień atrakcji z Kolonii przypada na Wielkanoc.

W kwietniu na imprezie snowboardowej Välley Rälley (25 i 26 kwietnia 2020 r.) i podczas tygodnia Flower Pow(d)er (18 kwietnia do 3 maja 2020 r.) odbędą się wyprawy z przewodnikiem ze szkoleniem w zakresie techniki jazdy, trening lawinowy, jazda na nartach o wschodzie słońca, przejażdżki ratrakiem i wiele więcej. O propozycjach pozostałych lodowców – wkrótce.

Zdjęcia: NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top