AUSTRIA: LETNI WYPOCZYNEK NAD ATTERSEE

Gdzie spędzić wakacje, najpiękniejszą porę roku? A może w regionie Attersee-Salzkammergut w Górnej Austrii? Region ten oferuje turkusowe wody o nieskazitelnej czystości dla amatorów kąpieli, stały wiatr dla żeglarzy i surferów oraz wielki błękit głębin dla miłośników nurkowania. Attersee jest największym jeziorem w Austrii, ma powierzchnię 46,7 km². Na zachodzie otaczają je łagodne wzgórza. Na południu bardziej wymagający miłośnicy gór znajdą osiągające ponad 1800 m n.p.m. szczyty Höllengebirge. Wielbicielom spokojniejszego odpoczynku region oferuje m.in. nowy park krajobrazowy Attersee-Traunsee o powierzchni 77 km².

Gości ujmują w nim tradycja, przyroda i doskonała kuchnia, a także wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO budowle palafitowe nad jeziorem. Attersee to miejsce, gdzie prym wiodą lokalna tradycja, nieskazitelna przyroda i pyszna kuchnia. Żyjący tu dziko lokalny gatunek pstrąga, Attersee Saibling – małe, przypominające sardynki ryby – to prawdziwy rarytas regionalnej kuchni.

To tu Gustav Klimt spędzał letnie miesiące i to właśnie Attersee stało się tematem jego najsłynniejszych pejzaży. Jeżeli ktoś chce nauczyć się nurkować, a jednocześnie w pełni korzystać z urlopu, to nad Attersee jedno nie wyklucza drugiego! Dzień spędzić można na kursie nurkowania w towarzystwie instruktora z Austrian Divers, wieczór natomiast w pensjonacie Nixe.

W ramach kursu Open Water Diver pozna się najlepsze miejsca do nurkowania w okolicy. Wszystkie zajęcia odbywają się w jeziorze. Pensjonat Nixe zaś, to idealny punkt wypadowy – można stamtąd wyruszyć na wycieczki po okolicy lub po prostu korzystać z urlopu: pysznie jeść i odpoczywać.

 

          Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top