AUSTRIA: KITZBÜHEL PONOWNIE MISTRZEM ŚWIATA

 

 

Popularny austriacki ośrodek sportowy Kitzbühel/Kirchberg został w 2014 r. drugi raz z rzędu wybrany najlepszym regionem narciarskim na świecie. W trosce o to, by w przyszłości wciąż cieszyć się popularnością wśród amatorów białego szaleństwa, to centrum narciarskie inwestuje nieustannie w poprawę jakości. Wśród swoich miłośników z Polski rozlosuje pięć wycieczek marzeń. Podobnie jak reprezentacja Polski w siatkówce, także Kitzbühel zostało w tym roku mistrzem świata – i to po raz drugi.

 

Skiresort.de – największy na świecie portal internetowy prowadzący prestiżowy ranking regionów narciarskich – ogłosił Kitzbühel ponownie w 2014 r. najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie, wystawiając mu przy tym najwyższą w historii ogólną ocenę 4,8 gwiazdki.

 

W najważniejszych kategoriach, tzn. „Wielkość obszaru narciarskiego”, „Trasy”, „Wyciągi i kolejki”, „Warunki śniegowe” i „Przygotowanie stoków”, region Kitzbühel/Kirchberg otrzymał aż pięć na pięć możliwych gwiazdek.

 

Jak widać, jest to prawdziwie „pięciogwiazdkowy” sportowy kurort, oferujący najlepiej przygotowane 170 km tras narciarskich z gwarancją śniegu od listopada do maja. O mobilność narciarzy dbają tutaj 53 wyciągi. Kto sądzi, że mekka miłośników białego szaleństwa położona w sercu tyrolskich gór przestała już zaskakiwać po zeszłorocznym sukcesie, jest jednak w wielkim błędzie!

 

W Kitz wiedzą, jak zadbać o gości

 

Chcąc również w przyszłości wyznaczać standardy jakości w zakresie infrastruktury narciarskiej, w zeszłym roku region zainwestował ponad 20 milionów euro w nową, supernowoczesną kolejkę gondolową „Wagstätt” z dziesięcioosobowymi wagonikami, modernizację stoków, sprzęt naśnieżający oraz połączenie z wyjątkowym regionem Bichlalm dysponującym znakomitymi trasami do pieszych wędrówek i jazdy typu freeride.

 

Wszystko to dlatego, że dobra zabawa i satysfakcja gości znajdują się w Kitzbühel/Kirchberg zawsze na pierwszym miejscu – także wówczas, gdy po dniu spędzonym na idealnych stokach przyjdzie im ochota na nieco odmiany. W Kitzbühel, przez miejscowych nazywanym również „Gamsstadt”, czyli „miasteczku kóz”, oraz urokliwej sąsiedniej gminie Kirchberg urlopowicze mają możliwość korzystania z jedynego w swoim rodzaju połączenia kultury, najwyższej klasy imprez i wyjątkowych okazji do zakupów.

 

Na turystów czekają liczne 4- i 5-gwiazdkowe hotele usytuowane przy samych stokach. Dodatkową zaletą tego ośrodka jest dogodne położenie komunikacyjne, zwłaszcza dla turystów z Polski, którzy mogą łatwo dotrzeć na miejsce niemieckimi autostradami. Znajduje się on nieco bliżej niż dolina Stubai czy Sölden. Co więcej, teraz istnieje niepowtarzalna okazja, aby wygrać luksusowy pobyt w tym narciarskim raju!

 

Wygraj wyjazd na narty do Austrii

 

1 października ruszyła nowa kampania reklamowa promująca najlepszy region narciarski na świecie. Jednym z jej elementów jest konkurs internetowy z superatrakcyjnymi nagrodami, na myśl o których każdemu miłośnikowi białego szaleństwa z pewnością mocniej zabije serce. Do końca stycznia 2015 r. rozlosowanych zostanie pięć „narciarskich urlopów marzeń” obejmujących pięć noclegów i karnety dla dwóch osób.

 

Dodatkowo każdego dnia do dwóch szczęściarzy trafią jednodniowe karnety uprawniające do nieograniczonego korzystania ze wszystkich narciarskich atrakcji regionu. Jednak niezależnie od tego, czy poszczęści się uczestnikom w konkursie, warto spędzić urlop w regionie Kitzbühel/Kirchberg, gdzie na amatorów nart i snowboardu czekają atrakcje na prawdziwie światowym poziomie!

 

Fakty: Kitzbühel/Kirchberg to ośrodek narciarski z doskonałymi, perfekcyjnie przygotowanymi trasami narciarskimi o łącznej długości 170 km – idealny zarówno dla amatorów spokojnej, jak i ostrej jazdy. Oferuje ponadto:

• 53 komfortowe kolejki linowe z podgrzewanymi siedzeniami

• 99 km sztucznie naśnieżanych stoków, 8 zbiorników retencyjnych • łatwy dojazd, długi sezon narciarski i gwarancja śniegu

• największe przedsiębiorstwo kolei linowych w Austrii

• obszar obejmujący siedem gmin i dwa kraje związkowe

• najtrudniejszy stok świata: „Die Streif”

• 120-letnia tradycja narciarska

• nowość: Kolej gondolowa „10er-Gondelbahn Wagstätt” i połączenie wyciągiem krzesełkowym z regionem Bichlalm z doskonałymi trasami do wędrówek i jazdy typu freeride

• 56 gospód i restauracji przy stokach

• dodatkowo: zakupy, spa i wyśmienite jedzenie

• z karnetem 50% zniżki na wstęp do kompleksu basenów „Aquarena”

• Innsbruck, Salzburg i Monachium w bliskim sąsiedztwie

 

Zdjęcia: Bergbahn AG Kitzbühel

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top