AUSTRIA: GALTŰR – NOWA VIA FERRATA DLA RODZIN

Dzięki „Little Ballun“ – nowej via ferracie w Galtür – dzieci mogą rozpocząć lato przyjemnie i aktywnie, zbierając przy tym pierwsze doświadczenia we wspinaczce górskiej. Wędrówka po ścieżce wspinaczkowej „Little Ballun“ ćwiczy koncentrację, koordynację ruchów i siłę mięśni, czyli zapewnia optymalne warunki dla rozwoju dzieci i młodzieży przy okazji naprawdę dobrej zabawy. Nowa via ferrata, zaprojektowana specjalnie z myślą o rodzinach, powstała przy górnej stacji kolejki Birkhahnbahn. Początek ścieżki usytuowany jest na wysokości 2165 m n.p.m., skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na panoramę Galtür oraz szczyty Silvretty. Różnica poziomów między startem a metą wynosi 100 m.

Rozciągnięta na całej długości stalowa lina o grubości 12 mm oraz liczne spity, stopnie i uchwyty gwarantują bezpieczeństwo, dzięki czemu via ferrata dostępna jest dla rodzin.

Szlak obejmuje odcinki o łatwym i średnim (A/B) stopniu trudności, przy czym niektóre fragmenty trasy kategorii B są nieco trudniejsze. Na pokonanie całego odcinka osoby dorosłe potrzebują ok. jednej godziny, dzieci natomiast do dwóch godzin. W każdy poniedziałek, na najwyższej w Austrii ściance wspinaczkowej z naturalnego kamienia, początkującym wspinaczom pomagają przewodnicy górscy z Galtür. Cena biletu dla dzieci i młodzieży do lat 16 wynosi 7 euro, dla dorosłych 15 euro.

 

Silvapark Galtür: pierwszy w Europie outdoorowy rejon bulderowy dla dzieci

 

Nowa via ferrata to kolejna atrakcja dla fanów wspinaczki i bulderingu. Silvapark Galtür obejmuje aż 160 bulderów w ośmiu sektorach i należy do największych parków bulderowych w Europie. Stanowi również pierwszy w Europie outdoorowy rejon bulderowy dla dzieci.

Oprócz tras dla zaawansowanych (do 8c) i licznych ścian typu highball (do 10 m wysokości), rejon bulderowy mieści także strefę dla dzieci i początkujących. W każdy piątek, w ramach tygodniowego programu ramowego, dzieci i młodzież do lat 16 mogą spróbować swych sił w bulderingu za ok. 7 euro.

Koszt jednodniowego kursu dla osoby dorosłej, prowadzonego przez przewodników górskich z Galtür, wynosi 15 euro.

Więcej informacji na: www.galtuer.com/de

 

          Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top