AUSTRIA: DEEP PURPLE NA ZAMKNIĘCIE SEZONU ZIMOWEGO W ISCHGL

 

 

 Od wielu lat sezon narciarski w Ischgl otwierają i zamykają największe światowe gwiazdy. W tym roku alpejska stolica stylu pójdzie jeszcze o krok dalej i zaprosi na teren Silvretta Arena prawdziwą legendę rocka. 30 kwietnia 2013 na najsłynniejszej scenie pod gołym niebem zagra zespół Deep Purple. Firn, 238 km stoków i szlagiery hard rocka na wysokości 2300 m… Przy czym Osoby dysponujące ważnym skipassem wchodzą na koncert za darmo! Czego chcieć więcej? Przebojem „Smoke On The Water“ z albumu „Machinehead“ w 1972 r. ten brytyjski zespół zapisał się w historii muzyki. Każdy, kto zjawi się w Ischgl podczas zakończenia sezonu, będzie mógł zobaczyć legendę na własne oczy.

 

 

 

 

O godzinie 13:00, kiedy na tle imponującej panoramy gór Steve Morse zagra pierwsze akordy, a Ian Gillan zaśpiewa słowa najsłynniejszego rockowego utworu, zamieniamy narciarskie kijki na powietrzne gitary. Choć z pierwotnego składu zespołu pozostał tylko perkusista Ian Paice, to po 18 albumach studyjnych muzyka brzmi tak samo doskonale. Kto zechce się przekonać, jak brzmią legendy rocka na żywo w Alpach, będzie miał ku temu niepowtarzalną okazję!

 

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym włodarze alpejskiej stolicy stylu nie omieszkali połączyć najlepszych warunków narciarskich z rozrywką światowej klasy. Top of the Mountain Closing Concert w Ischgl odbędzie się już po raz 18. Zespół Deep Purple pójdzie w ślady takich gwiazd, jak Elton John, Tina Turner, Pink, Rihanna, Mariah Carey i Kylie Minogue. Od ponad 40 lat brytyjski zespół gra hard rocka na swój własny sposób. Ważną rolę w ich utworach odgrywają organy.

 

Charakterystyczne dla muzyki Deep Purple są nawiązania do rocka, klasyki i bluesa, i to one właśnie odróżniają ją od utworów klasycznych zespołów hardrockowych, jak Black Sabbath czy Led Zeppelin. Repertuar rockowych hymnów sięga od „Smoke On the Water“ przez „Fireball“ i „Strange Kind of a Woman“ po klasyczną balladę „Child in Time“.

 

Ponad granicami: do maja w Ischgl króluje białe szaleństwo Równie urozmaicone jak występy światowych gwiazd są w Ischgl również stoki terenu narciarskiego Silvretta Arena. Dzięki położeniu na wysokościach od 1400 do 2900 m n.p.m. można tu spokojnie spędzić urlop na nartach aż do pierwszych dni maja. Dlatego też Silvretta jest szczególnie popularna wśród entuzjastów wiosennej jazdy na nartach i desce.

 

Nic w tym dziwnego – snowpark PlayStation Vita Ischgl, tereny do freeride’u i pierwszej klasy imprezy czynią z tego miejsca różnorodny i atrakcyjny ośrodek sportów zimowych, w którym granice nie mają znaczenia – stoki liczące w sumie 238 km sięgają szwajcarskiego Samnaun, a najnowocześniejsze wyciągi to w Ischgl oczywistość. Więcej informacji pod adresem www.ischgl.com.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top