AUSTRIA: DACHSTEIN SALZKAMMERGUT – NOWE PERSPEKTYWY WYPOCZYNKU

Największą nagrodą dla każdego podróżnika są ożywcze inspiracje i nowe perspektywy.

Górna Austria przyciąga swoich gości nieoczekiwanymi widokami – prezentuje zachwycające pejzaże, jeziora o przejrzyście czystych wodach i bogactwo kulturowe.

A także ucieczkę od codzienności. Do jej zalet należy jeszcze dodać przysmaki regionalnej kuchni, gościnnych gospodarzy i krótką podróż z Polski.

 

Kultura i natura

Region Światowego Dziedzictwa UNESCO Hallstatt – Dachstein Salzkammergut leży w niewielkiej odległości od stolic tutejszych landów – Linzu i Salzburga, w sercu Salzkammergut. W 1997 roku region został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejscowości Hallstatt, Obertraun, Bad Goisern i Gosau słyną z zabytków i bogatej tradycji. A także z różnorodnej oferty dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu – od turystyki pieszej i rowerowej po wspinaczkę.

 

         Miejscowości jak skanseny, fantastyczne widoki

 

Hallstatt urzeka swym historycznym centrum i liczącymi setki lat domami nad samym brzegiem jeziora. Z miasta można dojechać kolejką linową do Salzwelten Hallstatt – najstarszej, wciąż czynnej kopalni soli w Europie. Warto zobaczyć także fantastyczne formacje lodowe w jaskiniach Dachsteinu na górze Krippenstein w Obertraun. Ze słynnej platformy widokowej „5Fingers“ na płaskowyżu Krippenstein rozciąga się spektakularna panorama regionu.

 

Dachstein Salzkammergut – region outdoorowy

 

W regionie Dachstein Salzkammergut znajdziemy piesze szlaki i trasy rowerowe o każdym stopniu trudności. U podnóża Krippensteinu na miłośników dwóch kółek czeka nowa Bike Arena Obertraun. Zwolennicy jazdy rekreacyjnej chętnie wybierają szlak „Ostuferradweg” biegnący wokół jeziora Hallstättersee, który łączy w jedno uroki jeziora, gór i historycznych miejsc. Chętni mogą skorzystać z e-rowerów.

Niezapomniane wrażenia pozostawia także wizyta nad położonym u stóp Dachsteinu jeziorem Gosausee, którego uroda nie ma sobie równych – zarówno wtedy, gdy wędrujemy jego brzegami, jak i gdy nurkujemy na samo dno. XŁatwy dojazd do Górnej Austrii Droga z Polski do Górnej Austrii nie sprawia specjalnych trudności, niezależnie od tego, czy wybierzemy własne auto, kolej czy samolot. Najbliższe lotnisko to Blue Danube Airport w Linzu.

 

Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top