AUSTRIA: ChatSkiPT- INSTRUKTORZY NARCIARSTWA ODPOWIADAJĄ NA PYTANIA

© Wien Nord Serviceplan

Ponieważ sztuczna inteligencja podbija coraz więcej dziedzin naszego życia, Narodowe Biuro Promocji Austrii wprowadza na rynek pierwszą austriacką „AI” – „Autentyczną inteligencję”.
Na „ChatSkiPT” autentyczni instruktorzy narciarstwa na żywo odpowiadają na pytania dotyczące zimowego urlopu w Austrii. Dzięki swojemu typowo austriackiemu humorowi i dogłębnej wiedzy specjalistycznej oddają szczególną atmosferę zimowej Austrii. Strona ChatSkiPT.com jest już online, czat dostępny będzie od 17 stycznia 2024 r.


Sztuczna inteligencja (AI – Artificial Intelligence) wkracza do większości dziedzin życia, AI wykorzystuje się także do planowania urlopu. Wprawdzie narzędzia takie jak ChatGPT mogą dostarczyć cennych wskazówek i informacji, ale AI nie dysponuje (jeszcze?) typowo austriackim poczuciem humoru. Ciągle istnieje również ryzyko nieprawidłowych odpowiedzi i nienajlepszych rekomendacji. A ponieważ urlop w Austrii kojarzy się z autentycznymi przeżyciami, Österreich Werbung w ramach nowej kampanii marketingowej opiera się na „AI – autentycznej inteligencji” – wiedzy i uroku prawdziwych austriackich instruktorów narciarstwa – zamiast na „AI – sztucznej inteligencji”.

© Sebastian Somloi, SOVISO

ChatSkiPT odpowie na pytania

„Zimowy urlop w Austrii to nie tylko najnowocześniejsza infrastruktura narciarska z ponad 23 000 hektarami stoków narciarskich i ponad 2600 wyciągami narciarskimi. To, co czyni urlop w Austrii wyjątkowym, to autentyczne doświadczenia i osobiste kontakty. Rozmowy z miejscowymi mieszkańcami, gospodarzami i instruktorami narciarstwa. W Österreich Werbung jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do nowych technologii i otwarci na możliwości i umiejętności sztucznej inteligencji. Dzięki ChatSkiPT nadal chcemy jednak przypomnieć, że w istocie chodzi o ludzi i że sztuczna inteligencja nie może, przynajmniej w tej chwili, zastąpić austriackiego uroku”, mówi dyrektor zarządzająca Österreich Werbung, Astrid Steharnig-Staudinger.

Na stronie www.chatskipt.com  odwiedzający wpisują swoje pytania w oknie czatu, analogicznie do ChatGPT. Jednak zamiast AI odpowiedzi udziela 15 instruktorów narciarstwa z austriackich regionów narciarskich. Eksperci przekazują specjalistyczną wiedzę na temat narciarstwa, podpowiadają, jak cieszyć się austriacką zimą i chętnie podzielą się kilkoma dobrymi radami.

© Sebastian Somloi, SOVISO

Czat będzie dostępy od środy 17 stycznia 2024 r. do soboty 20 stycznia 2024 r. w ustalonych oknach czasowych. Czat jest dostępny w języku niemieckim, angielskim i holenderskim. Harmonogram można znaleźć na stronie internetowej.

„Dzięki ChatSkiPT, poza naszymi regularnymi kampaniami na 12 najważniejszych dla Austrii rynkach zagranicznych, dodatkowo kierujemy uwagę na zimową Austrię.W sezonie zimowym 2022/23 miłośnicy sportów zimowych w Austrii wygenerowali obroty o wartości 12,6 miliarda euro, co odpowiada bezpośredniej i pośredniej wartości dodanej wynoszącej 6,7 miliarda euro. Zima w Austrii ma kluczowe znaczenie dla sukcesu gospodarczego naszego kraju i cieszę się, że jako Österreich Werbung możemy wnieść nasz wkład w postaci nowoczesnej, skutecznej komunikacji” – powiedziała Steharnig-Staudinger.

Strona ChatSkiPT
Film promocyjny

Kampania powstała we współpracy z agencją Wien Nord Serviceplan, która od ubiegłego roku jest nową agencją Österreich Werbung.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top