AUSTRIA: ARLBERG – KOLEBKA NARCIARSTWA ALPEJSKIEGO

 

 

94 wyciągi i kolejki, 340 km tras zjazdowych i 200 km wysokogórskich tras z głębokim śniegiem to zimowa oferta Arlbergu! Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph i St. Anton to pięć ośrodków sportów zimowych na przełęczy Arlberg, której imię nosi także jeden z najlepszych terenów narciarskich świata. Co roku spotykają się tutaj fani sportów zimowych z całego świata, urlopowicze poszukujący odprężenia, amatorzy pieszych wycieczek na śniegu i biegów narciarskich. Dlaczego wybierają akurat Arlberg? Mają tu do swojej dyspozycji 340 kilometrów oznaczonych tras zjazdowych, 200 kilometrów wysokogórskich tras z głębokim śniegiem oraz 94 kolejki górskie i wyciągi.

 

 

Średnia grubość pokrywy śnieżnej w okresie od listopada do maja wynosi 7 metrów, a słoneczna pogoda jest gwarantowana. Arlberg to ojczyzna z wyboru dla tych wszystkich, których zafascynowała alpejska zima. Chyba żaden inny alpejski krajobraz nie jest aż tak różnorodny, tak prowokujący i jednocześnie urzekający.

 

Doskonale przygotowane trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności, nietknięte zbocza pokryte puszystym śniegiem oraz rozległe tereny poza trasami. Wszystko to powoduje, iż można tu jeździć na nartach od rana do wieczora i przy tym ani razu nie wracać do doliny tą samą drogą. Miłośnicy freeskiingu i snowboardziści spotykają się w funparku Rendl.

 

Stromy stok Schindlerkar w St. Anton am Arlberg, Albona w Stuben, Zürsertäli w Zürs i słynny Schlegelkopf w Lech wprawią w zachwyt nawet tych amatorów białego szaleństwa, którzy wychowali się z nartami na nogach. A kto szuka pełni szczęścia, powinien poprosić o pomoc doskonale zorientowanych w okolicy przewodników, gdyż to oni wiedzą najlepiej, kiedy na poszczególnych zboczach warunki są optymalne.

 

Wszystkie stoki i trasy zjazdowe udostępnia jeden karnet, który obowiązuje we wszystkich pięciu miejscowościach. Bezpłatne skibusy zapewniają narciarzom mobilność. Narciarska oferta Arlberga nie ma sobie równych!

 

Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top