AUSTRIA: A MOŻE NA ROWERACH ?

Na 17 najpiękniejszych trasach rowerowych w Austrii można nie tylko we własnym rytmie podziwiać imponującą naturę, ale także zgłębić wiedzę na temat wyjątkowego fragmentu europejskiej historii, która od zawsze kształtowana była przez centralne położenie Austrii w sercu Europy.

 

Jest to urokliwy spektakl, w którym główne role grają pagórki i naturalne lasy, harmonijne krajobrazy miast i wspaniałe budynki, które powstawały wzdłuż wielu austriackich rzek, takich jak Dunaj, Mur, Enns czy Drawa, a także wzdłuż szlaków wiodących przez winnice w Dolnej Austrii lub Styrii.

Na fanów dwóch kółek czeka moc wrażeń, którymi można się cieszyć we własnym tempie. Nie tylko odkrywając inspirujące krajobrazy i ciesząc się kulinarnymi przysmakami oraz specjalnościami poszczególnych regionów, ale także poznając i odczuwając na własnej skórze kawałek europejskiej historii.

Przede wszystkim nad brzegiem Dunaju można do dziś podziwiać, smakować i poczuć wielowiekową spuściznę wymiany między narodami i kulturami. Jednak Austria prezentuje się również ze swojej nowoczesnej, a przede wszystkim kulturowej strony, jak w Grazu, który znajduje się na liście „UNESCO City of Design” lub w stolicy, w Wiedniu, gdzie współczesna sztuka, kultura i architektura tworzy przeciwwagę do historycznych zabytków.

Od lata 2019 roku dostępny jest również nowy wariant styryjskiej trasy rowerowej wzdłuż winnic we Wschodniej Styrii. Atrakcja ta to nie tylko połączenie przyjemności z jazdy na rowerze i pikniku. Dla posiadaczy karty GenussCard, która jest wystawiana za darmo w ramach już pierwszego noclegu, styryjska trasa rowerowa śladami wina oferuje ponadto ponad 200 darmowych atrakcji.

Nowości czekają także na trasie rowerowej Murradweg. Produkowane jest tu piwo, radler cytrynowy i lemoniada z wody leczniczej z najstarszego źródła uzdrowiskowego w Styrii. Około 400 firm, które otrzymały znak jakości niemieckiego klubu kolarskiego ADFC Bett+Bike, jest wyspecjalizowanych w profesjonalnej i pełnej obsłudze gości podróżujących na rowerach.

Te certyfikowane obiekty noclegowe typu Bett+Bike znajdują się zaraz przy lub w bezpośrednim sąsiedztwie tras rowerowych i oferują rowerzystom wiele korzyści.

Możliwość przenocowania przez tylko jedną noc, zamykane pomieszczenia na rowery, możliwość wysuszenia ubrań i sprzętu są w tych miejscach tak samo ważne jak zawsze dostępne na miejscu mapy i przewodniki rowerowe – żeby wymienić tylko kilka z zalet.

Oprócz tych standardowych usług, firmy Bett+Bike, świadczą dodatkowe usługi na zasadzie dobrowolności. Są to na przykład możliwość wypożyczenia rowerów, usługi transportowe, a także transfer bagażu do najbliższego miejsca zakwaterowania. Nic więc nie stoi na przeszkodzie przyjemnym, a przede wszystkim bezstresowym wakacjom rowerowym na austriackich trasach.

Zdjęcia NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top