ARABIA SAUDYJSKA: PROJEKT „MORZE CZERWONE”

Arabia Saudyjska otwierająca się od niedawna dla turystyki międzynarodowej realizuje projekt „The Red Sea” („Morze Czerwone”). Z informacji, jakie otrzymaliśmy z Visit Saudi wynika, że obejmuje on zróżnicowany geograficznie teren otoczony czwartym co do wielkości na świecie systemem koralowych raf i lasami namorzynowymi.

Miejsce to obejmuje ponad 28 000 kilometrów kwadratowych z archipelagiem ponad 90 nietkniętych wysp, uśpionych wulkanów, rozległych wydm pustynnych, górskich kanionów oraz miejsc historycznych. „The Red Sea” położony jest 500 km na północ od Dżuddy. Dzięki międzynarodowemu lotnisku Red Sea International Airport (RSI), obszar znajduje się na skrzyżowaniu Europy, Azji i Afryki.

Miejsce to oferuje różnorodną gamę doświadczeń, od wycieczek na wyspę po wakacje w kurorcie, górskie wyciszenie i pustynne przygody. Ze względu na swoje nadmorskie położenie w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej, „The Red Sea” ma umiarkowany klimat, który jest bardziej podobny do Morza Śródziemnego niż Bliskiego Wschod. A goście mogą cieszyć się niepowtarzalnymi doświadczeniami nad Morzem Czerwonym o każdej porze roku.

 

NOWE HOTELE

 

W 2023 roku projekt „The Red Sea” będzie gotowy na przyjęcie 300 000 gości wraz z ukończeniem 16 hoteli, które zaoferują 3000 pokoi na pięciu wyspach i na lądzie. Na wyspie Shaura otwarte zostaną luksusowe hotele EDITION, Grand Hyatt, Fairmont, Intercontinental, Jumeirah, Raffles, Rosewood, Miraval i SLS, z których każdy ma swój własny styl i design.

Na oddzielnej wyspie o nazwie Ummahat Island, powstanie St Regis Red Sea Resort, a Six Senses Southern Dunes przywita gości w jednej z dwóch lokalizacji śródlądowych stanowiących część projektu „The Red Sea”. Marriott International podpisał umowę o otwarciu pierwszego rezerwatu Ritz-Carlton na Bliskim Wschódzie, właśnie w ramach projektu „The Red Sea”. Rezerwat Nujuma ma zostać otwarty w przyszłym roku i dołączy do ultra-ekskluzywnej kolekcji zaledwie pięciu rezerwatów Ritz-Carlton na całym świecie.

 

PROJEKT AMAALA

 

A to zintegrowana przystań wellness dla świata, położona wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Arabii Saudyjskiej. Rozciągająca się na ponad 4000 km kwadratowych w rezerwacie przyrody Prince Mohammad bin Salman, ta całoroczna destynacja oferuje unikalne dziedzictwo i ofertę kulturalną, w połączeniu ze zróżnicowaną topografią i różnorodnymi naturalnymi ekosystemami.

Wspierany przez światowej klasy ośrodki wypoczynkowe, mieszkalne i obiekty rekreacyjne, projekt AMAALA oferuje zintegrowane podejście do podróży, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Projekt będzie zapewniał wydarzenia związane ze sztuką, kulturą i sportem. Czerpiąc inspirację z plemion beduińskich, które mają głęboki szacunek do ziem przodków, zaangażowanie w światowej klasy zrównoważony rozwój jest integralną częścią obietnicy AMAALA.

Mając na celu działanie z zerowym śladem węglowym, destynacja ta ma ponad 15 kryteriów zrównoważonego rozwoju, obejmujących wszystko, od wykorzystania pełnej farmy energii słonecznej po gospodarkę odpadami i recykling. Informacje i zapowiedzi dotyczące tego nowego kierunku podróży są więc zachęcające. Czy ich ceny będą dostępne dla szerszego grona naszych rodaków, dowiemy się zapewne już wkrótce

 

                                      Zdjęcia: Visit Saudi

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top