AMBASADOR NA ROWERZE

Ambasada Danii wraz z portalem VisitDenmark oraz sportowym sklepem rowerowe klimaty zorganizowała konferencję prasową promującą duński styl życia, który co trzeba przyznać, różni znacznie się od naszego, polskiego. Podstawową ideą konferencji było zaprezentowanie duńskiej kultury związanej ze zdrowym stylem życia, aktywnym wypoczynkiem, zamiłowaniem do rowerowej pasji – wszystko to połączone z najlepszym użytkowym wzornictwem. Ważnym elementem jest wspomniany już rower, który w Kopenhadze staje się, a może już jest? nie tylko najważniejszym środkiem przemieszczania się po mieście, ale także kwintesencją duńskiego trybu życia.

 

 

 

 

Duńczycy w sondażach wymieniani są jako najszczęśliwsze społeczeństwo na świecie. Na duński styl życia składają się – duńskie wzornictwo i przyjazna dla człowieka i środowiska architektura która nie jest tylko piękną teorią ale praktyką – no i rower. Kopenhaga podobnie jak Amsterdam to jedna z rowerowych stolic Europy, o czym przekonać się można oglądając sympatyczny film na you tubie nakręcony przez Mikaela Colville-Andrsena: http://youtu.be/xsDxOx7PUP0

 

Spotkanie otworzył Thomas Østrup Møller, Ambasador Królestwa Danii, który poza wymienieniem licznych zalet kraju, z którego pochodzi, przyznał, że sam codziennie jeździ do pracy na rowerze! Ale ze względu na warunki, jakie mamy w Warszawie, dla bezpieczeństwa zakłada kamizelkę odblaskową. Jest on jedynym wśród ambasadorów innych państw używającym w tym celu roweru i żywym dowodem, że Duńczycy są silnie przywiązani do swoich idei.

 

O innych elementach duńskiego stylu życia opowiadała Agnieszka Blandzi, dyrektor polskiego oddziału VisitDenmark. Zaprezentowano też ciekawe designerskie produkty duńskie; rowery Biomega oraz zabawne kasko-kapelusze YAKKAY.

 

Podczas konferencji prasowej został ogłoszony konkurs rowerowy pt. „Rowerem po Danii i przez Twoje miasto”. Jego organizatorem jest VisitDenmark – rządowa organizacja promująca walory turystyczne Danii, oraz salon sportowy Rowerowe Klimaty – dystrybutor rowerów Biomega w Polsce.

 

Wszyscy użytkownicy portalu www.visitdenmark.pl, nadsyłając zdjęcia i odpowiadając na pytania dotyczące Danii, rowerów i wzornictwa, mogą wygrać duński designerski rower Biomega oraz przewodniki po Bornholmie rekomendowane przez VisitDenmark.

 

Rower firmy Biomega stanowi kwintesencję duńskiego stylu życia, połączenie ekologii, swobody i designu. Fundatorem nagrody jest Salon Rowerowe Klimaty z Warszawy, od października 2010 roku dystrybutor Biomegi na polskim rynku.

 

Pytania konkursowe w pierwszym etapie są proste i przyjemne, a na tych, co przejdą dalej czeka jeszcze ciekawsze zadanie – szczegóły na www.visitdenmark.pl

 

 

 

Aby mieć szansę na wylosowanie tej wspaniałej nagrody wystarczy:

 

1. zrobić „rowerowe” zdjęcie lub krótki film o temacie „Rower na co dzień”. Zachęcamy do obserwacji „rowerowego życia” ulicy i naszego otoczenia. Wszystkie motywy mile widziane! Jedno zdjęcie o wadze do 1 MB lub jeden krótki film do 3 MB wraz z danymi do kontaktu, prosimy o wysłanie ma adres: konkursrowerowy@dania.com.pl 

 

2. prawidłowo odpowiedzieć na pytania konkursowe – na stronie VisitDenmark.

 

Nagrody dodatkowe: 50 przewodników po Bornholmie wydanych przez PCIT TRAMP ze Szczecina. Przewodnik ten stanowi najpełniejsze na polskim rynku, kompendium autorskiej wiedzy o Bornholmie i wszystkie kolejne wydania posiadają rekomendację VisitDenmark.

 

Czas trwania konkursu: od 15 maja do 15 lipca 2011.

 

Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top