AGNIESZKA PUSZCZEWICZ ZREZYGNOWAŁA Z REPREZENTOWANIA TURYSTYKI CHORWACKIEJ

Rzadko piszemy o personaliach, ale ta informacja jest ważna. Chorwacja znajduje się bowiem w ścisłej czołówce krajów odwiedzanych przez polskich turystów. W roku ubiegłym po raz pierwszy w historii był w niej ponad milion naszych rodaków, w bieżącym o kolejne kilka procent więcej. Główna przyczyna tego sukcesu, to atrakcyjność zaprzyjaźnionego z nami nadadriatyckiego kraju, ale niemała również, to efekty pracy jego turystycznego przedstawicielstwa w Polsce pod kierownictwem dyrektorki, dr Agnieszki Puszczewicz. Niestety, po niespełna roku drugiej kadencji zrezygnowała ona z dalszego jej reprezentowania, o czym zostaliśmy oficjalnie poinformowani:

     „Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce informuje, że z dniem 28 października 2022 roku Agnieszka Puszczewicz kończy współpracę z Instytucją. Jej odejście jest efektem złożonej rezygnacji z funkcji dyrektora przedstawicielstwa.

     „Odchodzę na własną prośbę, bo formuła mojej współpracy z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną się wyczerpała. Praca dla chorwackiej turystyki była dla mnie ogromnym zaszczytem. Zostawiam za sobą rezultaty lepsze o 8% niż w rekordowym 2019 roku i ponad 4% lepsze niż w 2021 roku. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w realizacji tej misji. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zrealizować, podczas mojej 5 letniej służby, wszystkie założone cele. Nadszedł czas na nowe wyzwania. Jestem pewna, że nasze drogi zawodowe wkrótce znowu się przetną. Przedstawicielstwo będzie kontynuowało swoją dotychczasową działalność na rynku polskim. Zostawiam je do wyboru nowego dyrektora w pewnych i profesjonalnych rękach moich dotychczasowych Współpracownic Agnieszki Stasiak i Małgorzaty Kowalskiej” powiedziała Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

     Decyzję odnośnie terminu rozpisania nowego konkursu na stanowisko dyrektora Przedstawicielstwa w Polsce podejmie Rada Turystyczna na czele z Minister Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji panią Nikolina Brnjac. O wyborze nowego dyrektora poinformujemy Państwa w stosownym czasie”.

                                                                             * * *

Rezygnacja dyr. Puszczewicz to duża strata dla ChWT. Z żalem żegnamy Agnieszkę, jako dyrektorkę jej warszawskiego przedstawicielstwa, dziękując równocześnie za kilkuletnią współpracę oraz ciekawe, publikowane na naszych lamach, teksty o turystycznych atrakcjach Chorwacji. Życząc jej równocześnie pomyślności osobistej i sukcesów w przyszłości na nowych polach działalności.

Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top