15. MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA AUTOSTOPOWE

28 kwietnia 2012 r. odbędą się 15. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe, w trakcie których uczestnicy imprezy będą musieli pokonać „na stopa” trasę z Trójmiasta do chorwackiego Dubrownika i dotrzeć tam najpóźniej 2 maja.

 

Mistrzostwa to jeden z najciekawszych i nowatorskich projektów skierowanych do młodych podróżników, których celem jest propagowanie kreatywnych form podróżowania, a także promocja poszczególnych walorów regionów Polski i krajów europejskich.

 

W historycznych edycjach mistrzostw uczestnicy mieli okazję dotrzeć autostopem m.in. do Budapesztu, Pragi, Berlina, Bratysławy, Wilna, Lwowa, Rygi czy Amsterdamu. W tegorocznej edycji wybór nieprzypadkowo padł na Dubrownik.

 

 

 

 

 

To nadmorskie miasto warto odwiedzić nie tylko ze względu na nieprzeciętną naturę, która je otacza, ale także na wspaniałe zabytki, malowniczy port, imponujące baszty i mury miejskie czy słynne czerwone dachy.

 

– Impreza przeznaczona jest dla ludzi aktywnych, uprawiających turystykę, poszukujących ciekawych form spędzania wolnego czasu. Głównymi odbiorcami wydarzenia są ludzie młodzi, zwłaszcza studenci. W poprzednich edycjach nie brakowało jednak osób w różnym wieku, a rekordzistami okazała się para pięćdziesięciolatków. Wśród uczestników zawodów można spotkać zarówno długoletnich autostopowiczów, jak i tych, dla których jest to pierwsza w życiu przygoda z tą formą podróżowania – mówi Michał Witkiewicz, członek Polskiego Klubu Przygody, organizatora imprezy.

 

Jak przyznają uczestnicy poprzednich edycji zawodów, głównym powodem wzięcia udziału w mistrzostwach jest dobra zabawa, a także zwiedzanie Europy „za darmo”. Nieliczni mistrzostwa traktują jak rywalizację sportową. W tym roku po raz pierwszy tej nietypowej imprezie patronuje Traseo.pl. Na portalu znajduje się przykładowa trasa autostopowa Trójmiasto – Dubrownik, prowadząca przez Wrocław, Ołomuniec, Brno,Wiedeń, Graz, Maribor i Zagrzeb: http://traseo.pl/trasa/aa5-miedzynarodowe-mistrzostwa-autostopowe.

 

Program imprezy poza samym wyścigiem obejmuje także szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak konkursy, koncerty, imprezy sportowe (m.in. zawody wspinaczkowe) czy zorganizowane zwiedzanie poszczególnych ośrodków miejskich. Bez wątpienia Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to jedna z największych i najstarsza cykliczna tego typu impreza nie tylko w Europie, ale zarazem na świecie.

 

W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział blisko 400 osób z Polski, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Litwy. – W tym roku zapowiada się, że liczba ta zostanie znacząco pobita – stwierdza Michał Witkiewicz. Szczegóły na: www.MistrzostwaAutostopowe.pl — Public Relations Grupa Amistad www.amistad.pl; e-mail: PR@amistad.pl

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top